Latvijā
Rīga

VIDEO: Rīdziniekiem jāaizpilda neizprotama aptauja, citādi nāksies maksāt vairāk0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

Marta sākumā vairāki simti Rīgas iedzīvotāju saņēma vēstuli no ”Rīgas namu pārvaldnieka”. Apsaimniekotājs viņiem nosūtījis aptaujas lapu par iecerētiem būvdarbiem, kas tuvākajā laikā esot jāveic, citādi maksa par patērēto ūdeni var tikt palielināta pat divas ar pusi reizes, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Aptaujas anketā iedzīvotājiem jāpieņem lēmums, vai viņi atbalsta pašvaldības uzņēmuma ”Rīgas namu pārvaldnieks” ieceri.

Balsošanas jautājums formulēts šādi: ”Vai neiebilstat, ka SIA ”Rīgas namu pārvaldnieks” (…) veic nepieciešamās darbības, lai izbūvētu dzīvojamajā mājā komercuzskaites mēraparāta mezglu?” Ja tas netikšot darīts, turpmāk par ūdenssaimniecības pakalpojumiem būšot jāmaksā saskaņā ar īpašumā deklarēto personu skaitu nevis par faktisko ūdens patēriņu.

Ja uzņēmuma ieceri iedzīvotāji vēl var saprast, tad pavisam citādāk ir ar atbilžu variantiem. Iedzīvotājiem jāizvēlas starp diviem atbilžu variantiem: ”Nē, neiebilstu. Pret.” vai arī ”Jā, iebilstu. Par.”

Neizprotamie atbilžu varianti iedzīvotājus pamatīgi samulsinājuši, jo neesot iespējams saprast, kurš atbilžu variants jāizvēlas, ja vēlas atbalstīt komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvi.

Ja pieņem, ka iedzīvotājs vēlas atbalstīt darbu veikšanu, viņš izvēlas atbilžu variantu ”Nē, neiebilstu,” taču mulsumu rada fakts, ka pie tā paša atbilžu varianta iekavās norādīts, ka tādā gadījumā balsotājs ir ”pret”. Ja iedzīvotājs izvēlas atbilžu variantu ”Jā, iebilstu”, tad iekavās norādīts, ka balsotājs tomēr ir ”par”.

Saistītie raksti

Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāja Anita Vanaga norāda uz nevietā izmantotajiem prievārdiem – ”par” un ”pret”, kas anketu padara nesaprotamu. ”Šeit ir ļoti rupjas valodas loģikas kļūdas,” atklāta ir asociācijas vadītāja Vanaga.

Pat pēc iedzīvotāju sūdzību saņemšanas ”Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvji paliek pie sava, ka aptauja ir korekta un saprotama.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv