Pateicoties krievu spēlētāja Nikolaja Žerdeva metienam pagarinājumā, svētdien Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” sestdien beidzot pārtrauca 14 zaudējumu sēriju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) ietvaros.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Rīdzinieki Rietumu Rietumu konferences pastarīšu duelī viesos ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Bratislavas “Slovan” vienību.

Šī rīdziniekiem bija pirmā uzvara kopš 28.augusta, turklāt šajā ilgajā laikā komanda bija nopelnījusi tikai vienu punktu.

Aizvadītajā mačā rezultātu 15.minūtē atklāja “Slovan” hokejists Mareks Vjedenskis, bet 54 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām izlīdzinājumu panāca Žerdevs.

Savukārt otrajā trešdaļā tika gūti divi vārti nepilnas minūtes laikā, kad vispirms rīdziniekus vadībā izvirzīja Karls Stolerijs, bet brīdi vēlāk izlīdzinājumu panāca Simons Deprē.

Uzvaru Latvijas komandai izrāva nesen piesaistītais Žerdevs, kurš izcēlās desmit sekundes pirms pagarinājuma beigām.

Rīgas “Dinamo” jau pašā mača ievadā uz 35 sekundēm palika trijatā pret pieciem pretiniekiem, tomēr šis mazākums tika izturēts. Cīņas gaitā reizi ripa arī aizslīdēja gar vārtu līniju, bet tika aizsista prom. Rezultātu “Slovan” atklāja pirmās trešdaļas beigu daļā, kad Tomāšs Vorāčeks meta no zilās līnijas, bet ripa atsitās pret vārtu stabu, palika aiz vārtsarga Jāņa Kalniņa muguras un tika ieraidīta vārtos.

Izlīdzinājumu rīdzinieki panāca trešdaļas pēdējā minūtē, kad zonā ielauzās Gunārs Skvorcovs, kurš iespēlēja ripu un to no gaisa vārtos ieraidīja Žerdevs, izceļoties otrajā mačā pēc kārtas.

Otrajā trešdaļā cīņa lielākoties ritēja vienmuļi, tomēr pašās trešdaļas beigās komandas parūpējās par jautrību, apmainoties ar vārtu guvumiem. Vispirms vairākumā Rīgas “Dinamo” iespieda pretiniekus zonā un 38.minūtē tālu metienu realizēja Stolerijs, tomēr izlīdzinājumu “Slovan” panāca 43 sekundes vēlāk, kad Deprē apslidoja vārtus un centās izdarīt piespēli, tomēr ripa no Krišjāņa Rēdliha slidas neveiksmīgi ielidoja vārtos.

Līdz ar to pēc 40 spēlētām minūtēm rezultāts saglabājās neizšķirts 2:2.

Izšķirošajā periodā vairāki ļoti bīstami vārtu gūšanas momenti bija rīdziniekiem, bet tos tā arī neizdevās realizēt. Tāpat divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Rīgas “Dinamo” ieguva vairākumu, tomēr arī šajā laikā uzvaru neizdevās izraut un komandām nācās doties pagarinājumā, kurā Žerdevam tomēr izdevās izraut uzvaru, izceļoties ar individuālu gājienu.

Žerdevs pēdējos divos mačos guvis trīs vārtus.

Ilgajā zaudējumu sērijā Rīgas “Dinamo” komanda bija pietuvojusies visas līgas antirekords, kas ir 19 zaudējumi pēc kārtas, ko 2013./2014.gada sezonā piedzīvoja Maskavas “Spartak”.