Latvijā
Politika

VIDEO: “Rīgas satiksme” kļūs par slogu visiem Latvijas nodokļu maksātājiem7

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Iekļaujot Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” valdības budžeta deficītā, valsts izaugsmei 2020.gadā ir atņemti 72 miljoni eiro, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

LETA jau vēstīja, ka pēc Eiropas Savienības (ES) kritērijiem “Rīgas satiksme” ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro.

Formāls lēmums no “Eurostat” un Centrālās statistikas pārvaldes par “Rīgas satiksmes” iekļaušanu vispārējās valdības sektorā pašlaik vēl nav pieņemts, bet lēmums ir sagaidāms šā gada beigās.

Tomēr jau tagad ir skaidrs, ka tas ietekmēs 2020.gada valsts fiskālos rādītājus, tajā skaitā vispārējās valdības budžeta bilanci. Līdz ar to Finanšu ministrija ir ņēmusi vērā šo ietekmi pieejamās fiskālās telpas aprēķinā.

Kariņš šo situāciju raksturoja kā nelāgu un kā tādu, kas rada nopietnus izaicinājumus. Viņš piebilda, ka tādējādi 2020.gadā valsts izaugsmei atņemti teju 72 miljoni eiro, ko varēja pārdalīt mediķu, policistu un skolotāju algām vai kādām citām prioritātēm.

“Kā tas var būt, ka vienas pašvaldības nesaimnieciskums burtiski ietekmē visus Latvija iedzīvotājus, kad neatkarīgi no tā, kur cilvēks dzīvo, viņš maksā par “Rīgas satiksmes” izaicinājumiem?” sašutumu pauda Kariņš.

Pēc Ministru prezidenta teiktā, paralēli sarunām par 2020.gada budžetu nāksies pētīt likumus, ko valsts varētu darīt, lai viena vai vairākas kapitālsabiedrības pēkšņi neierobežotu iespējas ieguldīt sabiedrībai nozīmīgās prioritātes.

Saistītie raksti

“Vai nu jāmaina likumi, lai pašvaldība pati šo jautājumu atrisina, vai arī valstij jāpārņem šis satiksmes uzņēmums, kas, protams, nav pareizais virziens un tas nav mūsu pašmērķis,” norādīja premjers un piebilda, ka šis ir piemērs, kad lēmumi, kas šķiet labi tuvredzīgai politikai, izrādās ļoti dārgi visai Latvijas sabiedrībai.

“Mēs šo situāciju pārvarēsim, bet tas patlaban ierobežos valdības spējas lēmumu pieņemšanā par papildus ieguldījumiem 2020.gada budžetā. 72 miljoni eiro mums nav pieejami, jo tie tiek ieskaitīti budžeta deficītā,” sacīja Kariņš.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kvoruma trūkuma dēļ atcelta RD ārkārtas sēde, tādēļ opozīcija vēršas VARAM
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Izplatīts dzeltenais brīdinājums par stipru lietu
21 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
11 stundas
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli!
35 minūtes