Roma’s Italian striker Stephan El Shaarawy celebrates after scoring a second goal during the UEFA Champions League football match AS Roma vs Chelsea on October 31, 2017 at the Olympic Stadium in Rome. / AFP PHOTO / Alberto PIZZOLI

Pie pārliecinošas uzvaras UEFA Čempionu līgas futbolā C apakšgrupas mačā otrdien tika Itālijas komanda “AS Roma”, kas savā laukumā ar 3:0 (2:0) apspēlēja Anglijas čempioni Londonas “Chelsea”.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Šī mača rezultāts tika atklāts jau 37.sekundē, kad vārtus pēc pretinieku aizsargu nesaprašanās ar skaistu sitienu ārpus soda laukuma guva Stefans el Šāravi. Tik ātri vārtus kādā no UEFA Čempionu līgas spēlēm vēl nebija guvis neviens cits “AS Roma” futbolists. Abas komandas aizvadīja skatāmu un aktīvu futbolu, kurā bija vairākas vārtu gūšanas iespējas.

Tiesa, “Chelsea” nevienu no izdevībām izmantot tā arī neizdevās, turklāt 36.minūtē el Šāravi panāca jau 2:0. Londonas komandas nedienas turpinājās arī otrajā puslaikā, jo 63.minūtē Djego Peroti panāca jau 3:0, turklāt pamatlaika izskaņā viesus no vārtu zaudējuma pāris reizes glāba arī vārtsargs Tibo Kurtuā.

Jau iepriekšējā UEFA Čempionu līgas mačā šīs vienības savstarpējā cīņā parūpējās par “uguņošanu”, spēlei Londonā noslēdzoties ar kaujiniecisku neizšķirtu 3:3.

Tikmēr otrā C apakšgrupas mačā Spānijas komanda Madrides “Atletico” savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:1) ar Agdamas “Qarabag” no Azerbaidžānas.

Šīs spēles 40.minūtē Migels Madera negaidīti izvirzīja “Qarabag” futbolistus vadībā, bet otrā puslaika ievadā Tomass Partejs panāca izlīdzinājumu. Mača 59.minūtē Azerbaidžānas vienība palika mazākumā, bet Madrides komandas futbolisti nespēja izmantot šādu priekšrocību, turklāt 88.minūtē otro dzelteno kartīti saņēma “Atletico” futbolists Stefans Savičs.

C apakšgrupas kopvērtējumā līdere tagad ar astoņiem punktiem četrās spēlēs ir “AS Roma”, kamēr septiņus punktus iekrājusi “Chelsea”. Ar trim punktiem seko “Atletico”, kamēr divi ir “Qarabag” kontā.

Pie vēl vienas graujošas uzvaras tikusi viena no šī brīža Eiropas “karstākajām” komandām Parīzes “Saint-Germain” (PSG) no Francijas, kas B apakšgrupas mačā savā laukumā ar 5:0 (2:0) sagrāva Beļģijas vienību Briseles “Anderlecht”, pie viena nodrošinot ceļazīmi arī uz UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīru.

PSG rindās trīs vārtus iesita Levens Kurzavā, kamēr pa reizei izcēlās Marko Verati un pasaules dārgākais futbolists Neimars.

Tikmēr ļoti priekšlaicīgi vietu astotdaļfinālā nodrošinājusi arī Vācijas komanda Minhenes “Bayern”, kas otrdien izbraukumā ar 2:1 (1:0) pieveica Skotijas čempionus Glāzgovas “Celtic”. Uzvaras vārtus pamatlaika 77.minūtē iesita Havi Martiness.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar maksimāli iespējamiem 12 punktiem četrās spēlēs ir PSG, tai ar deviņiem punktiem seko “Bayern”. Trīs punktus tikmēr iekrājusi “Celtic”, kamēr “Anderlecht” pie punktiem nav tikusi.

Ceturto uzvaru četros mačos otrdien izcīnīja arī Anglijas klubs Mančestras “United”, kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) pieveica Lisabonas “Benfica” no Portugāles.

Šī mača rezultāts tika atklāts 45.minūtē, kad lielisku sitienu veica Nemanja Matičs, bet bumba, atsitusies pret vārtu stabu un talantīgā vārtsarga Miles Svilara muguru, atrada ceļu vārtos. Pirms tam mača sākumā “pendeli” gan nerealizēja Mančestras kluba uzbrucējs Antonī Marsiāls, bet punktu mačam 78.minūtē pielika Deilijs Blinds, izceļoties no 11 metru soda sitiena atzīmes.

Otrā A apakšgrupas mačā pie otrās uzvaras tika Krievijas komanda Maskavas CSKA, kas 2:1 (0:1) izbraukumā uzvarēja Šveices vienību “Basel”. Lai arī CSKA pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos ar 0:1, tai otrajā puslaikā izdevās gūt divus bezatbildes vārtus, no kuriem uzvaru nesošos 79.minūtē iesita Pontuss Vernblūms.

A grupas kopvērtējumā Mančestras “United” izcīnījusi 12 punktus četrās spēlēs, bet tai ar sešiem punktiem seko “Basel” un CSKA, kamēr “Benfica” punktus nav ieguvusi.

Visbeidzot D apakšgrupā punktus zaudējusi spēcīgā Spānijas komanda “Barcelona”, kas viesos nospēlēja 0:0 (0:0) ar Pirejas “Olympiakos” no Grieķijas.

Barselonas komandas futbolistiem šajā mačā piederēja liels pārsvars, tomēr vārtus atslēgt tā arī neizdevās.

Neizšķirts tika fiksēts arī otrā šīs apakšgrupas spēlē, kurā Portugāles klubs Lisabonas “Sporting” savā laukumā nospēlēja 1:1 (1:0) ar Itālijas flagmani Turīnas “Juventus”.

“Juventus” šajā mačā izglābās no zaudējuma, jo 79.minūtē neizšķirtu panāca Gonsalo Igvains.

D apakšgrupas kopvērtējumā “Barcelona” ar desmit punktiem ir pirmā, kamēr septiņus punktus ieguvusi “Juventus”. Tikmēr ar četriem punktiem seko “Sporting”, kamēr viens ir “Olympiakos” kontā.

UEFA Čempionu līgas grupu kārtā 32 komandas ir salozētas astoņās grupās. Pēc divu apļu cīņām katras grupas divas labākās vienības iekļūs izslēgšanas sacensībās.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.

Spāņu klubi Čempionu līgā triumfējuši četrus gadus pēc kārtas, trīs reizes par labākajiem kļūstot Madrides “Real” vīriem.