Ņūorleānas “Pelicans” vienības saspēles vadītājs Ražons Rondo trešdien kļuva vien par septīto spēlētāju Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vēsturē, kurš vienā mačā spējis izpildīt vismaz 25 rezultatīvas piespēles.

Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus

Aizvadītajā cīņā “Pelicans” ar 128:113 (31:23, 38:23, 22:29, 37:38) savā laukumā apspēlēja Bruklinas “Nets”.

Rondo nospēlēja vien 30 minūtes un sasniedza 25 rezultatīvas piespēles, kuras pārsvarā gadījumu noslēdza garie spēlētāji Entonijs Deiviss un Demarkuss Kazinss. Tik daudz rezultatīvu piespēļu vienā mačā NBA tika izpildīts pirmoreiz kopš 1996.gada, kad pie līdzīga sasnieguma tika Džeisons Kids.

Uzvarētājiem Deiviss savāca 33 punktus, 11 atlēkušās bumbas un sešus blokus, Kazinss pievienoja 27 punktus un 14 atlēkušās bumbas, bet Džrū Holidejs sameta 23 punktus.

“Pats galvenais ir, ka uzvarējām. Runājot par mani personīgi, man patīk veikt piespēles,” pauda Rondo. “Esmu ticis svētīts, spēlējot ar daudziem lieliskiem spēlētājiem. Cenšos padarīt šo puišu darbus vienkāršākus.”

Citā mačā ar 24 punktiem 40 gadu vecumā izcēlās Vinss Kārters, palīdzot Sakramento “Kings” vienībai savā laukumā ar 109:95 (28:27, 34:28, 23:25, 24:15) uzvarēt pagājušās sezonas vicečempioni Klīvlendas “Cavaliers”.

Kārters nospēlēja 30 minūtes, trāpot desmit no 12 metieniem no spēles. Šī ir pirmā reize līgas vēsturē, kad 40 gadus vecs spēlētājs, kurš nācis no rezervistu soliņa, iemetis vismaz 20 punktus.

Uzvarētājiem 23 punktus guva Kevins Lavs, kamēr septīto “triple-double” sezonā savāca Lebrons Džeimss – 16 punkti, desmit atlēkušās bumbas un 14 rezultatīvas piespēles.

Līdz ar to “Cavaliers” cieta otro neveiksmi pēc kārtas, jo nesen Ziemassvētku mačā ar 92:99 piekāpās čempionei Goldensteitas “Warriors”. Divas neveiksmes pēc kārtas vienība piedzīvojusi pirmoreiz divu mēnešu laikā, bet kopumā tā zaudējusi trīs no pēdējām četrām spēlēm, kas seko pēc sērijas, kad 18 dueļu laikā bija 19 panākumi.

“Warriors” komanda trešdien izcīnīja vēl vienu uzvaru, ar 126:101 (23:24, 25:23, 42:22, 36:32) droši apspēlējot Jūtas “Jazz”, iespaidīgai esot trešajai ceturtdaļai, kurā čempioni sameta 42 punktus.

Ar 21 punktu izcēlās Kevins Durants, kamēr ar otro “triple-double” pēc kārtas flirtēja Dreimonds Grīns, kuram bija 14 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

“Warriors” komanda pēdējās 14 spēlēs savākusi 13 uzvaras.

Tikmēr divu spēcīgu komandu duelī Oklahomasitijas “Thunder” mājās ar 124:107 (32:38, 34:25, 36:25, 22:19) pieveica Toronto “Raptors”, uzvarētājiem ar 30 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējoties iepriekšējās sezonas NBA vērtīgākajam basketbolistam Raselam Vestbrukam, bet 33 punktus iemetot Polam Džordžam, kurš trāpīja septiņus no desmit tālmetieniem.

Zīmīgi, ka otrajā ceturtdaļā “Raptors” veica izrāvienu 23:2, tobrīd iegūstot 12 punktu pārsvaru.

Šajā mačā tikās divi labākie pagājušās nedēļas NBA spēlētāji – Vestbruks tika par tādu nosaukts Rietumu konferencē, kamēr Austrumu labākais spēlētājs Demars Derozens šoreiz atzīmējās vien ar 15 punktiem.

“Raptors” zaudējot otrajā mačā pēc kārtas, vadību Austrumu konferencē atguvusi Bostonas “Celtics” vienība, kas ar 102:91 (28:16, 32:28, 16:31, 26:16) izbraukumā uzveica Šarlotas “Hornets”. Uzvarētājiem ar 21 punktu izcēlās Kairijs Ērvings, kamēr desmit no saviem 18 punktiem ceturtajā ceturtdaļā sameta Džeisons Teitums.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis trešdien guva 23 punktus, taču viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks”, lielāko spēles daļu esot vadībā, sīvā galotnē zaudēja ar rezultātu 87:92 (28:17, 24:32, 21:22, 14:21) viesos piekāpās Čikāgas “Bulls”, piedzīvojot trešo neveiksmi pēc kārtas. Spēles pēdējās četrās ar pusi minūtēs “Knicks” basketbolisti guva tikai vienu punktu, nespējot nosargāt pārsvaru.

Austrumu konferences līdere ar 28 uzvarām 38 spēlēs ir “Celtics” komanda, kam ar 23 panākumiem 33 spēlēs seko “Raptors”, bet “Cavaliers” tikusi pie 24 uzvarām 35 dueļos.

Savukārt “Knicks” ar 17 panākumiem 33 spēlēs ir astotā.

Tikmēr Rietumu konferencē pirmā ar 28 uzvarām 35 spēlēs ir “Warriors” komanda, ar 25 panākumiem 32 mačos seko Hjūstonas “Rockets”, bet trešo vietu ar 24 uzvarām 35 dueļos ieņem latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda.

Jau ceturtdien norisināsies sezonas pirmais latviešu duelis NBA, “Knicks” viesojoties pie “Spurs”. Otro reizi abi latvieši tiksies jau nedēļu vēlāk, 2.janvārī samērojot spēkus Ņujorkā.