Reuters/Scanpix

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, uzsākot savu piekto Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonu, ceturtdien izpildīja sešus metienus pa vārtiem, bet viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda zaudēja pēcspēles metienu sērijā.
Neskatoties uz diviem Džeisona Pominvila gūtajiem vārtiem, “Sabres” savā laukumā ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Monreālas “Canadiens” vienībai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Vispirms Pominvils devītajā minūtē atklāja rezultātu, bet pirmās trešdaļas izskaņā Makss Pačioretī panāca izlīdzinājumu. Pēc tam otrajā trešdaļā jau pēc 22 sekundēm Pominvils atguva vadību mājiniekiem, kad pēc Džeka Aikela piespēles bija precīzs, neapstādinot ripu, tomēr trešajā periodā 2:2 panāca Filips Dano, izceļoties mazākumā.
Pēc tam pēcspēles metienos “Canadiens” uzvarēja ar 1:0, vienīgo reizi izceļoties Džonatanam Druinam. Zīmīgi, ka iepriekšējā sezonā “Sabres” vārtsargs Robins Lēners vismaz reizi kapitulēja katrā pēcspēles metienu sērijā, kurā piedalījās.

Girgensons laukumā bija 12 minūtes un 24 sekundes (no tām divas minūtes un piecas sekundes mazākumā), izceļoties ar sešiem metieniem pa vārtiem, diviem zaudētiem iemetieniem un neitrālu lietderības koeficientu.

“Sabres” komanda mačā izpildīja 45 metienus, bet veiksmīgs bija pretinieku vārtsargs Korijs Praiss. Zīmīgi, ka pagājušajā sezonā tā virs 40 metieniem veica vien četrās spēlēs.

NHL regulārā čempionāta spēļu rezultāti:
Bostonas “Bruins” – Nešvilas “Predators” 4:3 (1:1, 2:0, 1:2);
Bufalo “Sabres” – Monreālas “Canadiens” 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienu sērijā;
Ņujorkas “Rangers” – Kolorādo “Avalanche” 2:4 (2:2, 0:1, 0:1);
Detroitas “Red Wings” – Minesotas “Wild” 4:2 (0:0, 2:0, 2:2);
Otavas “Senators” – Vašingtonas “Capitals” 4:5 (1:1, 1:0, 2:3, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienu sērijā;
Čikāgas “Blackhawks” – Pitsburgas “Penguins” 10:1 (5:0, 3:1, 2:0);
Anaheimas “Ducks” – Arizonas “Coyotes” 5:4 (1:2, 2:2, 2:0);
Losandželosas “Kings” – Filadelfijas “Flyers” 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).