Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Sabrukušās “Maxima” apsargu vedīs uz tiesu piespiedu kārtā0


Ziedi un svecītes “MAxima” traģēdijas vietā pirmajā  gadadienā 2014.gada novembrī.
Ziedi un svecītes “MAxima” traģēdijas vietā pirmajā gadadienā 2014.gada novembrī.
Foto – LETA

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šo ceturtdien, 19.aprīlī, nolēma Zolitūdes traģēdijas krimināllietā uz tiesu piespiedu kārtā nogādāt bijušo sagruvušā lielveikala apsargu.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 26.aprīlī, kad tiesā paredzēts nogādāt traģēdijā cietušo apsargu, kurš iepriekš tiesas sēdes neapmeklēja veselības stāvokļa dēļ, aģentūrai LETA apliecināja lietā apsūdzētās SIA “Maxima Latvija” darbinieces Innas Šuvajevas advokāte Jeļena Kvjatkovska.

Tāpat šajā tiesas sēdē paredzēts turpināt pratināt kopņu ražotāja SIA “Vikom industry” darbiniekus.

Kā ziņots, tiesā tiek izskatīta krimināllieta par 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušo traģēdiju, kad, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām.

Šīs personas ir ēkas būvinženieris Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.

Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības. Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem – Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai – izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Saistītie raksti

Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija. Krimināllietā, kuru skata Zemgales priekšpilsētas tiesa, apsūdzēta ir arī “Maxima” darbiniece Inna Šuvajeva.

Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.

LA.lv