×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. jūnijs, 2018
Drukāt

VIDEO: Saimniece aizbraucot, ieslēdza vannas istabā: izglābj nobadinātu suni (6)

Pamestais sunsPamestais suns

19. jūnijā neilgi pēc pulksten 12 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu suni, kurš bija ilgstoši atstāts bezpalīdzīgā stāvoklī vienā no Rīgas centra dzīvokļiem.

Likumsargi, ierodoties norādītajā adresē, sastapa izsaucēju. Vīrietis stāstīja, ka viņam kaimiņos dzīvojot kāda Ķīnas pilsone, kura pirms astoņām dienām pametusi Latviju. Mājoklī viņa atstājusi suni, kurš vairākas dienas rējis un smilkstējis. Sākumā vīrietis suņa saimniecei zvanījis un rakstījis vēstules sociālajos tīklos, taču viņa uz kaimiņa ziņām neesot atbildējusi. Baidoties par suņa dzīvību, izsaucējs nolēmis ziņot tiesībsargājošajām iestādēm.

Vienlaikus par konstatēto informēta Valsts policija, kura uz notikuma vietu norīkoja papildu ekipāžu. Ņemot vērā, ka bija pieejamas dzīvokļa atslēgas, Valsts policijas darbinieku klātbūtnē durvis tika atslēgtas.

Apsekojot dzīvokli, pamanīts, ka vannas istabas durvis ir nobloķētas ar krēsla atzveltni. No aizslēgtās telpas sadzirdētas suņa rejas. Kārtības sargi krēslu pabīdīja malā, taču izrādījās, ka suns atrodas aiz slēgtām durvīm. Pēc brīža kārtības sargiem izdevās slēdzeni atmūķēt.

Atverot vannas istabas durvis, pavērās šausminoša aina – grīdu klāja suņa izkārnījumi un tiem pa vidu sēdēja tumšas krāsas vidēja auguma suns. Mājdzīvnieka barības trauks bija tukšs un arī tajā daļēji bija izkārnījumi, savukārt vienīgais redzamais svaiga ūdens avots bija pods, kuram bija pacelts vāks. Vēl telpas stūrī mētājās sausās suņu barības maiss, taču arī tas bija tukšs.

Policisti dzīvoklī atrada konservus un ūdeni. Suns tika pabarots un padzirdīts. Vienlaikus dežūrdaļas darbinieki sazinājās ar dzīvnieku patversmes “Ulubele” darbiniekiem, kuri pēc neilga laika ieradās notikuma vietā. Veikta suņa mikročipa pārbaude. Tās laikā noskaidrots, ka suns ir čipēts, taču nav reģistrēts Lauksaimniecības datu centra bāzē.

Dzīvnieks aizvests uz patversmi, kur veikta medicīniskā apskate.

Saistībā ar notikušo uzsāktas četras administratīvā pārkāpuma lietvedības – par dzīvnieku noteikumu pārkāpumu, par dzīvnieka nereģistrēšanu, par pašvaldības nodevas nesamaksāšanu, kā arī par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Pēdējās lietas materiāli pēc piekritības pārsūtīti Pārtikas un veterinārajam dienestam izvērtēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ko no suņu rijējiem ķīniešiem var citu sagaidīt.

  2. Parasti jau par dz;ivnieku mocīšanu nekādus reālus sodus nedod, jo vai tad dzīvniekam sāp? Nē, nesāp, jo viņš jau nevar pastāstīt kā jūtas. Tā vien gribas šādus dzīvnieku mocītājus atstāt tādos pašos apstākļos. Šoreiz saimnieci ieslēgt tualetē ar ūdeni no poda un neko vairāk.

  3. vai nau kuce čukča.pašu mēnesi badā paturēt.

  4. Ja visapkārt bija suņa sū..,tad suns noteikti nav bijis badā.

  5. to saimnieci uz 8 nedelam iespudetu vannas istaba bet atslegt udeni tas butu godigi

Draugiem Facebook Twitter Google+