Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

VIDEO. “Sanāk, ka visa nauda iebāzta kabatā!” Sabīne velti iztērējusi 1500 eiro braukšanas apmācībām?6

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Sabīne pēc autovadītāja apliecības tīko jau kopš 2016. gada. Toreiz viņa veiksmīgi nokārtoja teorētisko pārbaudījumu un nu beidzot saņēmusies nokārtot arī braukšanas eksāmenu. Kopš februāra apmācībai braukšanas nodarībās Sabīne jau iztērējusi aptuveni 1500 eiro, taču vēl aizvien instruktors nepielaiž pie braukšanas eksāmena kārtošanas Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD) un apmācību kartītē neesot atzīmējis nevienu braukšanas nodarbību, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Topošā autovadītāja Sabīne ar “Bez Tabu” tikās Rīgā, Jēzusbaznīcas ielā, kur visbiežāk notika tikšanās ar braukšanas instruktoriem. Kopš gada sākuma Sabīne nomainījusi jau vairākus braukšanas instruktorus. “Nesaskanēja!” – tā raidījumam norāda sieviete. Galu galā, Sabīnes ceļi krustojās ar instruktoru vārdā Juris, kurš par vienu nodarbību viņai prasījis samaksāt 30 eiro.

Pie tam instruktors Sabīnes braukšanas kartītē neesot atzīmējis nevienu braukšanas nodarbību. Tāpat rīkojušies arī iepriekšējie instruktori, kuri naudu par nodarbībām saņēma, taču nevienu kvīti par to tā arī neizsniedza. Bijušie instruktori norādījuši, ka kartīti aizpildīs tas instruktors, kurš Sabīnes apmācību noslēgs, taču nolīgtais braukšanas instruktors Juris Opelts esot atteicies Sabīni laist uz braukšanas eksāmenu.

Sabīne raidījumam “Bez Tabu” stāsta: “Es kopš februāra braukšanas apmācībām esmu iztērējusi kādu 1500 eiro noteikti. Bija divas reizes nedēļā braukšanas. Šajā laikā nomainīju trīs vai četrus instruktorus, jo mums nesaskanēja. Kad Jurim teicu, ka esmu gatava eksāmenam, viņš atbildēja, ka neesmu viss! Sanāk, ka visa nauda tika iebāzta kabatā, jo nevienu kvīti man šajā laikā arī neizsniedza. Viņiem ir izdevīgit teikt – vēl vienu, vēl vienu, jo viņiem tā nauda nāk tā kā pa taisno.”

LA.LV Aptauja

Vai Tevi ir apkrāpis braukšanas apmācību instruktors?

  • Jā, man tā diemžēl bija, līdz es pametu apmācību procesu...
  • Jā, man tā bija, taču es sūdzējos un tiku pie laba instruktora - viss nokārtojās!
  • Nē, nekad - man bija veiksmīga sadarbība un ātri ieguvu autovadītāja apliecību CSDD!
  • Man tā nav sanācis, bet draugiem/radiem/paziņām gan.

Instruktors Juris Opelts uz Sabīnes zvaniem vairs neatbild. Arī uz “Bez Tabu” zvaniem un īsziņām viņš nereaģēja. Kursante saņēmusi informāciju par viņa saistību ar kādu autoskolu, ko kopā ar “Bez Tabu” steidza apmeklēt, taču tur autoskolas darbiniece norādīja, ka Juris Opelts šajā skolā nestrādājot jau aptuveni septiņus gadus.

Saistītie raksti

CSDD pārstāvis Jānis Aizpors raidījumam skaidroja, ka par visu pretendentu apmācību atbild autoskola. “Par visu šo te procesu atbild autoskola,” viņš norāda.  Taču šajā gadījumā Sabīne esot pašrocīgi uzmeklējusi braukšanas instruktorus, tādēļ autoskola tajā nav iesaistīta.

“Minimālais stundu skaits apmācībai ir noteikts noteikumos, tādēļ pēc katras braukšanas nodarbības tā jāatzīmē kartītē, ka šī nodarbība ir bijusi,” sacīja Aizpors.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv