Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Saulkrastos notriektā zēna rehabilitācijai saziedoti 14 216 eiro0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Šo trešdien, 5.decembrī, nepiepildījās cerības pielikt punktu gadiem ilgajai tiesvedībai par skolnieka sabraukšanu Saulkrastos. Pēc avārijas zēns palicis invalīds uz mūžu. Bet, kamēr tiesa nav beigusies, rehabilitācijai tik nepieciešamo naudu no avārijas izraisītāja saņemt nevar. Tomēr, pateicoties līdzcilvēkiem, zēnu jau gaida kāds liels Ziemassvētku brīnums, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Rīgas Apgabaltiesai bija jāturpina skatīt kriminālprocesu, kurā apsūdzēts bijušais Rīgas Reģiona kārtības policijas priekšnieks Aleksejs Roščins. 2013.gadā viņš uz gājēju pārejas Saulkrastos notrieca tobrīd 8 gadus veco Rūdolfu.

Iepriekš tiesa viņam piesprieda 2 gadus cietumā un 30 000 eiro morālās kompensācijas izmaksāšanu zēnam.

Taču apsūdzētais Roščins savu vainu neatzīst un spriedumu pārsūdzēja. Šo trešdien tiesas sēdi kārtējo reizi pārcēla, jo Roščinam kārtējo reizi bija problēmas ar aizstāvību.

“Vakar (4.decembrī) saslima viena aizstāve, otra šorīt tiesai nosūtījusi e-pastu, ka atteikusies no pārstāvības. Līdz ar to apsūdzētais palika bez aizstāvjiem un nācās lietas izskatīšanu atlikt,” tā raidījumam atzina cietušā zēna pārstāvis, zvērināts advokāts Indulis Balmaks. Tā neesot pirmā reize, kad līdzīgā veidā notiekot lietas atlikšana, piebilda advokāts.

Rūdolfs pēc avārijas kļuvis par invalīdu uz mūžu. Jau piecus gadus pēc nelaimes viņš nav saņēmis ne centa no apdrošināšanas naudas.

Kamēr notiek tiesvedība un Roščins noliedz savu vainu, tūkstošiem līdzcilvēku izlēmuši Rūdolfu atbalstīt un palīdzēt ārstēšanās procesā. Ar labdarības fonda “BeOpen” starpniecību puikam lielā ātrumā saziedoti 14 216 eiro. Zēna māte vēlas cietušo Rūdolfu aizvest uz Slovākiju, kur iziet rehabilitācijas kursu.

Uz ziedojumu tālruni piezvanījuši vairāk nekā 3000 cilvēku. Ziedoja arī daudzi uzņēmumi – ar pārskaitījumu. Zēnu audzina mamma viena. Abiem jāiztiek ar mātes algu un zēna invaliditātes pabalstu.

Saistītie raksti
Saziedotā nauda pietiks ilgākam laikam – ne tikai vienam 3 nedēļu rehabilitācijas kursam.

“Mēs ceram, ka kādreiz Temīda uzvarēs, līdz ar to tie naudas līdzekļi noderēs šai ģimenei,” sacīja “BeOpen” valdes locekle Ingrīda Šmite.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 18.janvārī. Pavasarī Rūdolfs ar mammu posīsies uz Slovākiju, lai sāktu rehabilitāciju.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv