Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Sēņu lasīšana, daudz dilles ēdienos. Par ko vēl brīnās NATO karavīri Latvijā?1

Ekrānuzņēmums no LTV video.

Vispār jau ļoti garšīgi, bet pārāk daudz diļļu. Jūs mēdzat lasīt sēnes. Jūs esat dziedoša nācija. Aukstums mums ir izaicinājums. Latvieši ir ļoti enerģiski un draudzīgi. Tās ir tikai dažas no atbildēm, ko NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri no astoņām dažādām valstīm domā par mums – Latviju un latviešiem. Pirms 11. novembra Ādažu militārajā bāzē viesojās LTV raidījums “Panorāma”, lai iztaujātu kareivjus par to, kā viņi pie mums Latvijā jūtas.

Šogad Latvijā ieradušies vairāk nekā 1300 karavīri no NATO kaujas grupas. Kopumā viņi pārstāv 8 dažādas valstis.

“Latvijas dabas ainavas man atgādina Kanādu. Ir brīži, kad es nemaz neapzinos, ka atrodos Latvijā. Esmu ļoti priecīgs būt šeit,” stāsta Kanādas kontingenta karavīrs, kaprālis Šovns Emerijs. Savukārt karavīrs no Spānijas atzīst, ka šeit viņam ir ļoti auksts. “Kanādiešiem viss ir kārtībā, bet mums ir ļoti auksti – tas mums ir izaicinājums trenēties šādos apstākļos,” piebilst Spānijas kontingenta karavīrs, virsleitnants Rodrigo Jague Sančo.

Pa šo laiku karavīri iepazinuši arī mūsu virtuves īpatnības.

Lielākā daļa karavīru ar piedāvāto ēdienu ir apmierināti. “Tā ir ļoti līdzīga mūsējai, bet jūs ēdienam pievienojat daudz vairāk diļļu!” atzīst Čehijas kontingenta karavīrs, virsleitnants Mihals Bugdans. Savukārt cits NATO karavīrs no Kanādas kontingenta Kriss Stafords teic: “Es priecātos, ja būtu nedaudz vairāk asumiņa! Man patīk asi ēdieni, un draugi no mājām man sūta asās mērcītes.”

NATO karavīri ievērojuši, ka Latvijas iedzīvotājiem ir interesanti paradumi, piemēram, lasīt sēnes. “Tas ir kaut kas jauns!” sacīja Kanādas kontingenta karavīrs Viljams Nordiks.

Plašāk pievienotajā video!

LA.lv