Sports
Citi sporta veidi

VIDEO: Sevastova cīnās līdz galam, tomēr Šarapova ir pārāka 16

AFP/Scanpix

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Austrālijas atklātā čempionāta otrajā kārtā, ar 1-6, 6-7 (4:7) piekāpjoties slavenajai krievietei Marijai Šarapovai.

Līdz ar to turnīrā ar 14.numuru izliktajai Sevastovai sezonas pirmās “Grand Slam” sacensības ir noslēgušās ar izcīnītiem 70 WTA ranga punktiem. Pērn viņa aizkļuva līdz šī turnīra trešajai kārtai, tāpēc neaizstāvēti palikuši 60 punkti.

Pirmais spēles sets Sevastovai padevās ļoti vājš, jo viņai nebija nekādu pretargumentu Šarapovas spēlei. Krievijas tenisiste viņas servi lauza ceturtajā un sestajā geimā, pirmajā setā gūstot pārliecinošu uzvaru ar 6-1. Šī seta laikā Sevastova netika pat pie vienas breikbumbas.

Savukārt otrajā setā spēle jau bija krietni līdzīgāka, jo krieviete vairs nespēlēja tik efektīvi un sāka pieļaut arī vairāk kļūdu. Lai arī jau pirmajā geimā Šarapova tika pie breika, uzreiz pēc tam Sevastova to atspēlēja, titulētās pretinieces servi šajā cīņā laužot pirmo reizi.

Piektajā geimā Šarapova atkal lauza Sevastovas servi, bet Latvijas pārstāve izlīdzinājumu panāca astotajā geimā. Savukārt nākamajos divos geimos abas tenisistes apmainījās breikiem, bet sets tika noslēgts ar taibreiku.

Tiesa, taibreiks Sevastovai bija pārliecinoši nesekmīgs, jo viņa ātri nonāca iedzinējos ar 2:6, bet kopumā tajā piedzīvoja zaudējumu ar 4:7.

Sevastova WTA rangā atrodas 15.vietā un Austrālijas atklātajā čempionātā viņa bija izlikta ar 14.numuru, kamēr pieckārtējā “Grand Slam” turnīru uzvarētāja Šarapova šobrīd ir planētas 48.rakete.

Saistītie raksti

Abām tenisistēm šī bija trešā savstarpējā tikšanās, abus iepriekšējos mačus aizvadot pērn septembrī. Vispirms ASV atklātā tenisa čempionāta astotdaļfinālā Sevastova svinēja panākumu ar rezultātu 5-7, 6-4, 6-2, bet pēc nedaudz vairāk kā trim nedēļām Šarapova revanšējās Pekinas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā, izcīnot uzvaru trīs setu trillerī ar rezultātu 7-6 (7:3), 5-7, 7-6 (9:7).

Pirmās kārtas cīņā Sevastova ar 3-6, 6-3, 6-2 uzvarēja ASV pārstāvi Varvaru Ļepčenko, kura ir ranga 64.rakete, bet Šarapova ar 6-1, 6-4 sagrāva pasaules 47.raketi Tatjanu Mariju no Vācijas.

LA.lv