Latvijā
Sabiedrība

Sievieti ar trim bērniem izliek no pašvaldības dzīvokļa 0

Foto LETA

Trīs bērnu māmiņa no Saldus novada Šķēdes pagasta raizējas, ka paliks bez pajumtes. Pašvaldība nepagarina īres tiesības piešķirtajam trīsistabu dzīvoklim. Pirms gada īres līgumu uz pusgadu pagarināja, bet tagad atsakoties, vēstīja raidījums “Bez Tabu”.

Pamatojums – sieviete tajā tikpat kā nedzīvojot, nepatērē ūdeni un elektrību. Par īri gan parādu vairs neesot, taču tik un tā liekot sievietei izdeklarēties. Nepagarina īres līgumu arī tādēļ, ka Diāna tajā faktiski nedzīvojot, bet gan mītot blakus kāpņu telpā pie bērnu tēva. Sieviete atzīstas, ka savā dzīvokli nedzīvo, jo tajā nenesot pievienots ūdensvads, nav apkures un neesot naudas remontam, kad būs, visu savedīšot kārtībā.

Pagasta pārvalde ir nepiekāpīga, ja dzīvoklī faktiski nedzīvo, tas jāatbrīvo. Diāna gan ir sašutusi, jo Šķēdē esot daudz pašvaldības dzīvokļu, kuri esot neapdzīvoti un nevienam tos nevajagot. Izliekot viņu no mitekļa, pašvaldība spiežot to pirkt, bet viņai neesot naudas dzīvokļa iegādei.

Turklāt zinot, ka pagasta pārvaldes sekretārei esot piešķirti pat divi pašvaldības dzīvokļi. Vienā no tiem viņa jau sen nedzīvojot, bet neviens to neņemot nost. Neesot godīgi. Ja reiz viens likums, viena taisnība visiem, tad visiem!

Šķēdes pārvaldes vadītājs atzīstas, ka tas tā esot, bet sekretārei ir beztermiņa īres līgums un abiem dzīvokļiem tas noslēgts pirms desmit gadiem, bet Diānai ir terminētais. Ja termiņš beidzas, tad nav likumiska pamata to pagarināt. Sekretārei beztermiņa īres tiesības nepārtraukšot, jo likums to neļaujot, ja vien viņa pati nevēlēšoties tās pārtraukt.

Ja Diāna nepiekrīt lēmumam, varot to apstrīdēt, dzīvokļu komisija izskatīšot. Tikmēr trīs bērnu māmiņa dzīvo neziņā par savu un savu trīs bērnu likteni un šaubās, vai līgumu pagarinās.

LA.lv