Sports
Ziemas sports

VIDEO: Siguldas trase skeletonista acīm1


Siguldas trases starta estakādē šonedēļ saimnieko pasaules labākie skeletonisti un bobslejisti.
Siguldas trases starta estakādē šonedēļ saimnieko pasaules labākie skeletonisti un bobslejisti.
Foto: LETA

Nedēļas nogalē Siguldā risināsies sezonas pirmais Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, trasē sacenšoties šo sporta veidu vadošajiem pārstāvjiem.

Līdz šim vienīgo reizi tādas raudzes sacensības Siguldā notika 2004.gadā, kad sacentās skeletonisti un bobslejistes, līdz ar to šoreiz pirmo reizi par Pasaules kausa kopvērtējuma punktiem cīnīsies arī bobsleja vīri.

Skatītājiem no malas ir grūti iztēloties, ko jūt sportists milzīgā ātrumā traucoties lejup pa ledus reni. Šādas sajūtas var izbaudīt tikai pašiem sēžoties kamanās, taču vizuālu iespaidu par to, ko redz skeletonists brauciena laikā, piedāvā Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Skeletona sacensības kungiem notiks sestdien, favorītu lomā esot brāļiem Martinam un Tomasam Dukuram. Tāpat startēs Ivo Šteinbergs, kuram šīs būs debijas sacensības Pasaules kausa līmenī. Sestdien pirmās no divām sacensībām aizvadīs arī bobsleja divnieki, kur Latviju pārstāvēs Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa pilotētās ekipāžas.

Saistītie raksti

Kopš 2006.gada IBSF Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā norisināsies divas vīru divnieku sacensības.

Šo sacensību veiksmīga izdošanās ir svarīga arī ņemot vērā Stokholmas kandidēšanu uz 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu, jo kā zināms, tad zviedru piedāvājumā renes sporta sacensības paredzētas tieši Siguldā.

LA.lv