Latvijā
Novados

VIDEO. Siguldiešiem “ekstra”: pediatri strādās diennakts režīmā0

Ekrānuzņēmums.

Diennakts bezmaksas pediatra palīdzība, kas pieejama tikai Siguldas novada iedzīvotājiem. Ar šādu pakalpojumu Siguldas novada pašvaldība nolēmusi atvieglot mazu bērnu vecākiem speciālistu nepieejamības jautājumu brīvdienās un nakts stundās. Citu pašvaldību iedzīvotājiem šāds pakalpojums nebūs pieejams pat par maksu. Un tas liek uzdot vairākus jautājumus, informēja LTV raidījums “Panorāma”.

Siguldas novads nonācis pie risinājuma – pēc darba laika beigām, brīvdienās un nakts stundās nesūtīt savus bērnus uz bērnu slimnīcu Rīgā, bet, piemaksājot Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļas ārstiem, nodrošināt pediatra konsultāciju uz vietas. Diennakts bezmaksas pediatra pakalpojumi pieejami tikai Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju bērniem. Savukārt citu novadu iedzīvotājiem jāvēršas pie pediatra turpat, kur līdz šim.

“Šo te ielāpu uz vājās vietas medicīnā liek faktiski Siguldas pašvaldība, un tas ir domāts Siguldas novada iedzīvotājiem,” apstiprināja Siguldas slimnīcas valdes loceklis Valdis Siļķe.

Saistītie raksti

Kā “Panorāmai” sacīja Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, tad “skaidrs ir tas, ka mēs nevaram apmaksāt citu novadu iedzīvotāju pakalpojumu saņemšanu, mēs to nevaram darīt”. Mitrevics pieļauj, ka tā būs problēma tuvāko novadu ģimenēm. Lai īstenotu šo iespēju siguldiešiem, Siguldas novada dome no sava budžeta līdz 2018.gada beigām atvēlējusi 14 tūkstošus eiro. Nauda esot paredzēta mediķu atalgojumam.

Veselības ministrijā raidījumam norādīja, ka neatceras tādu situāciju, kad kāds medicīnas pakalpojums būtu pieejams ekskluzīvi kāda viena novada iedzīvotājiem. Taču situāciju ministrija nevērtē kā diskriminējošu, jo konkrētais pakalpojums neietilpstot valsts apmaksājamo pakalpojumu “grozā”.

Plašāk pievienotajā video.

 

LA.lv