Kultūra
Mūzika

Video: skaniskās gleznas “Vidzemes gredzens” stāsts0

Publicitātes foto

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, LMT Viedtelevīzija piedāvā video stāstu par koncertu cikla “Latvijas gredzens” trešo posmu – “Vidzemes gredzens” muzikālo izstādi “Kalns uz augšu ies”. Par koncertuzveduma muzikālajiem akcentiem un mākslinieku iecerēm intervijās stāsta diriģents Sigvards Kļava, “Dd Studio” eksperte Zane Priede, muzikālās izstādes solists Daumants Kalniņš, kuratore un koncepcijas autore Guna Kalnača.

Diriģents un muzikālās izstādes mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava skaidro, ka koncerta mērķis ir radīt vizuālu un mūzikas kopumu, vienotu darbu, kurš būtu kā karte, kas atspoguļo Vidzemes vēsturi – cilvēku dzīves, kultūras un politisko notikumu bagātību.

Skaniskā glezna “Kalns uz augšu ies” ir unikāls, vienreizējs uzvedums, un izstādes kuratore Guna Kalnača ir pārliecināta, ka cilvēki ir gatavi uzņemt un saprast jaunu informāciju, jaunus tās pasniegšanas veidus, un koncerta koncepts ir nebijusi pieredze arī visiem tā veidotājiem. Arī vizuālās koncepcijas autore Zane Priede uzsver – “Vidzemes gredzena” muzikālā izstāde ir centiens pārkāpt standartus un piedāvāt svaigu skatījumu uz šķietami zināmām lietām, lai tās iepazītu no cita, vēl nebijuša skatu punkta.

“Kalns uz augšu ies” novatoriskie risinājumi kļuvuši par izaicinājumu arī solistam Daumantam Kalniņam, kurš koncertā ieguvis instrumentālu skatuves partneri -leijerkasti. Īpaši muzikālajai izstādei izgatavotā leijerkaste pēc Daumanta Kalniņa domām ir skaista uzdrīkstēšanās un koncerta papildinājums.

Teksts turpinās pēc video.

Saistītie raksti

“Latvijas gredzens” ir viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem. Četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos – muzikālos kopumos – izceltas un parādītas katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģija no vietējo cilvēku skatupunkta. “Latgales gredzenā” apskatīts Latgales unikālais kultūras mantojums ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu un katoļu baznīcas tradīciju mijiedarbību. “Kurzemes gredzens” stāsta par Kurzemes jūras spēka caurstrāvošanos cilvēku ikdienā, “Vidzemes gredzenā” iemājo Vidzemes nacionālā stīga un patriotisma simboliskā telpa, bet “Zemgales gredzens” ir kā apvāršņa plašums, kurā satiekas dvēseļu upes.

“Vidzemes gredzena” muzikālās izstādes “Kalns uz augšu ies” video stāsts skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Video skatītāji aicināti dalīties ar saviem iespaidiem par muzikālo izstādi Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #LMTstraume.

LA.lv