Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Skolēni izveido apģērbu maiņas punktu, lai samazinātu atkritumus0

Ekrānuzņēmums no LTV video.

Lai mācītos piešķirt jaunu elpu lietotām drēbēm, Rugāju novada vidusskolas audzēkņi izveidoja apģērbu maiņas punktu un kopā ar profesionālu modes dizaineri apguva apģērbu pārstrādi. Tas ir arī viens no 140 vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai” projektiem, kas vidusskolas posmā atzīts par labāko, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Apģērbu maiņas centru skolēni izveidojuši kādreizējā pasta ēkā. Bērni ar šo iniciatīvu vēlas palīdzēt gan daudzbērnu ģimenēm, gan dabai.

Saistītie raksti

“Pats galvenais iemesls ir, lai nerodas atkritumi – lai saaudzētu vidi, lai no lineāras aprites mēs pārietu uz apļveida apriti, kad apģērbs netiek izmests. Tādejādi samazinās atkritumi,” raidījumam stāsta Rugāju novada vidusskolas skolniece Amanda Kočāne. Skolēni vēlas, lai nevadzīgais apģērbs tiktu atdots tiem, kam tas ir vairāk vajadzīgs.

Projektā iesaistījusies arī modes dizainere Velga Krukovska. “Es gribu ar savu piemēru parādīt, ka var atkārtoti izmantot nevajadzīgas lietas nevis izmest ārā atkritumos, kas savukārt piesārņo dabu. Var radīt atkārtoti smukas un vajadzīgas lietas!”

Plašāk pievienotajā video!

LA.lv