Ekonomika
Auto un moto

VIDEO. Šoferis ķīlnieka lomā: turīgs tiesu izpildītājs pēkšņi prasa maksāt 52 eiro sodu0

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Krimuldas novada iedzīvotājs Māris, neko nenojauzdams, devās uz tehniskās apskates staciju, taču tur viņu sagaidījis pārsteigums. Izrādījās, ka automašīnai uzlikts liegums un ar to nedrīkst iziet tehnisko apskati, kamēr netiek samaksāts 52 eiro liels sods, vēstī TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Sazvanot zvērināta tiesu izpildītāja Aināra Šusta biroju, tā darbinieki atteikušies telefoniski izpaust informāciju, par ko tiek pieprasīti 52 eiro.

Viņi vien norādījuši, ka informāciju varot saņemt tuvākajā policijas iecirknī. Māris devies uz Valsts policijas Limbažu iecirkni, kur policisti divas stundas meklējuši sodu, ko autovadītājs nav nomaksājis.

Kad meklējumi nevainagojās ar panākumiem, vēlreiz sazvanītie tiesu izpildītāja biroja darbinieki atklājuši, ka vērts painteresēties Valsts policijas Cēsu iecirknī.

Tajā pašā dienā Māris turp devies un kopā ar likumsargiem atklājis, ka 2011. gadā par ātruma pārsniegšanu vīrietim piespriests 10 latu liels naudas sods.

Tāpat sistēmā redzams, ka tas ar četru mēnešu nokavēšanos samaksāts 2012. gadā.

Šo gadu laikā Māris neesot mainījis deklarēto adresi. Māris “Bez Tabu” norāda, ka nevienu paziņojumu no tiesu izpildītāja Aināra Šusta tā arī nav saņēmis.

”Kopš 2012. gadā esmu regulāri devies uz tehnisko apskati, un neviens sods nekad nav uzrādījies. Kādēļ man pēc 6 gadiem jāmaksā tiesu izpildītājam par viņa darbu, ja viņš man neko pat šo gadu laikā nav atsūtījis? Laikam viņam vēl par maz naudas,” domā Māris.

Raidījums izpētījis, ka Ainārs Šusts ierindojams starp turīgākajiem tiesu izpildītājiem Latvijā.

Publiski par tiesu izpildītāju atrodama skopa informācija. Amatpersonas deklarācija liecina, ka vidēji gadā Šusts gūst 650 tūkstošu eiro lielus ienākumus (2013. gadā 640 872 eiro, 2014. gadā 619 796 eiro, 2015. gadā 683 558 eiro, 2016. gadā 732 209 eiro, 2017. gadā 564 237 eiro) jeb 54 tūkstošus eiro mēnesī. Šusta aizraušanās ir jaunas un dārgas automašīnas, kas tiek pirktas un pārdotas.

”Bez Tabu” nepieteiktā vizītē apmeklējis valsts amatpersonas biroju Rīgas centrā. Biroja administratore norāda, ka Šustu birojā nav iespējams sastapt.

Laikā, kamēr raidījuma filmēšanas komanda uzturas pie tiesu izpildītāja Šusta biroja, turpat blakus piebraukusi arī baltas krāsas automašīna, kāda ir arī Šusta īpašumā. Redzot “Bez Tabu” filmēšanas komandu, automašīnas vadītājs esot mainījis braukšanas virzienu un ātri braucis prom no notikuma vietas. Pēc aptuveni minūtes to pašu mašīnu izdodas pamanīt paralēlā ielā.

Saistītie raksti
Taču arī tad, ieraugot ”Bez Tabu”, spēkrata vadītājs strauji aizbraucis no notikuma vietas.

Arī telefonsarunā Šusts noraida iespēju tikties ar ”Bez Tabu”. Tikmēr autovadītājs Māris šobrīd ir ķīlnieka lomā un spiests maksāt tiesu izpildītāja rēķinu, jo ikdienā viņam auto ļoti nepieciešams.

LA.lv