Sports
Hokejs

VIDEO: Sorokins slavē vārtsargu Šilovu un U-18 hokejistus par sniegumu pret Kanādu0


Latvijas U-18 izlases hokejisti ceturtdaļfinālā pret Kanādu aizvadīja savu labāko spēli pasaules čempionātā.
Latvijas U-18 izlases hokejisti ceturtdaļfinālā pret Kanādu aizvadīja savu labāko spēli pasaules čempionātā.
Foto: Chris Tanouye/HHOF-IIHF Images

Latvijas U-18 hokeja izlase ceturtdien pret Kanādas vienaudžiem aizvadījusi labāko spēli pasaules čempionāta elites divīzijas turnīrā, uzskata komandas galvenais treneris Oļegs Sorokins.

Latvijas izlase cīnījās ļoti atzīstami un savā pirmajā pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā ar 1:3 piekāpās spēcīgajai Kanādai.

Lieliski šo maču un arī visu turnīru aizvadīja Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs, kurš ceturtdien atvairīja 41 no 43 metieniem.

“Cerams, Šilovs pēc šī turnīra iegūs kādus bonusus. Artūrs visu šo sezonu ir spēlējis un progresējis. Viņš ir īsts darba zirgs, kurš nekad nevēlas būt otrais,” turnīra rīkotāji citē Sorokina teikto.

Sorokins gan uzsvēra, ka Latvijas izlases veiksmīgā spēle pret Kanādu nav bijis tikai Šilova nopelns, bet gan visas komandas.

“Šī bija mūsu labākā spēle čempionātā. Katrā no turnīra mačiem guvām arvien lielāku pieredzi,” neslēpa Sorokins. “Mans palīgs teica, ka šī bijusi pirmā reize, kad kāda no Latvijas izlasēm bijusi tik tuvu uzvarai pret Kanādu. Mums tas nozīmē daudz.”

Latvijas izlases galvenais treneris pauda cerību, ka pēc veiksmīgā turnīra spēlētāji turpinās krāt pieredzi, spēlējot ar augsta līmeņa valstsvienībām.

“Mēs iepriekš nekad nebijām spēlējuši pret tādām komandām kā Zviedrija vai Somija. Cerams, šāda līmeņa izlases vēlēsies pret mums aizvadīt pārbaudes spēles, lai mēs varētu veiksmīgāk sagatavoties turnīriem un progresēt,” neslēpa Sorokins.

Latvijas jaunie hokejisti pasaules čempionātu noslēdza astotajā vietā.

Pērnā gada U-18 pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, kas norisinājās “Arēna Rīga”, Sorokina vadītā valstsvienība izcīnīja uzvaras visās piecās spēlēs un ieguva ceļazīmi uz eliti.

LA.lv