Latvijā
Novados

VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas0


Stiprais vējš gandrīz nogāzis celtniecības sastatnes 9.stāvu mājai uz Liepājas centrālās ielas – Lielās ielas, 15.09.2019.
Stiprais vējš gandrīz nogāzis celtniecības sastatnes 9.stāvu mājai uz Liepājas centrālās ielas – Lielās ielas, 15.09.2019.
Ekrānuzņēmums no portāla “liepajniekiem.lv” profila soctīklā Facebook.

Ziņa papildināta pl. 17.57.

“Vējš ieklupis deviņstāvu mājas stalažās. Lielā iela slēgta,” šodien ziņoja Kurzemes portāls “liepajniekiem.lv” savā Facebook profilā. Šobrīd tiek ziņots, ka avārijas situācija ir novērsta un satiksme Lielajā ielā atjaunota. Turpinās sastatņu nostiprināšanas darbi, vēstīja portāls “liepājniekiem.lv“.

Jau ziņots, ka Lielajā ielā, kas ir Liepājas centrālā iela pie Tramvaju tilta, bija bloķēta satiksme un tika nostiprinātas stastatnes. “Ir cerība, ka vējš nenogāzīs pavisam. Policija uzmana, lai neviens netuvojas. Satiksme bloķēta,”  iesākumā soctīklā Facebook vēstīja portāls “liepājniekiem.lv”.

Pirms pusdienām, kad vēja ātrums Liepājā brāzmās pārsniedza 20 metrus sekundē, no deviņstāvu nama Lielajā ielā 1 fasādes stiprinājumiem augšdaļā atrāvās celtniecības sastatnes, radot draudus cilvēku dzīvībai, blakus esošajām ēkām un infrastruktūrai.

Operatīvie dienesti nekavējoties bloķēja satiksmi, norobežoja apkārtējo teritoriju ar lentēm un uzraudzīja notiekošo. Speciāliestiem, iekļūstot dzīvokļu balkonos, izdevās stalažas pakāpeniski nostiprināt.

Liepājas pašvaldība portālu “liepajniekiem.lv” šo pēcpusdien informēja, ka šobrīd avārijas situācija ir novērsta, bet turpinās sastatņu nostiprināšanas darbi. Auto satiksme ielā ir atjaunota.

Stiprais vējš sastatņu tīklos radīja buras efektu, izkustinot sastatņu stiprinājumus.

Aizsargtīkls tika noņemts un sastatnes pievilktas, tomēr drošības apsvērumu dēļ gājēju ietve paliks slēgta līdz mierīgākiem laika apstākļiem, raksta “liepajniekiem.lv”.

Objektā joprojām darbojoties būvnieki un atbildīgie speciālisti. Situācija nepārtraukti tiekot kontrolēta un vērtēta.

Saistītie raksti

Būvnieku – uzņēmuma “EkovalisLatvija” – pārstāvis, valdes loceklis Guntis Šalts “liepajniekiem.lv” sacījis, ka, saņemot informāciju par notikušo, viņš operatīvi sazinājies ar sastatņu montāžas firmu “Baltijas celtniecības sastatnes”, kā arī ziņojis glābšanas dienestiem, lai slēdz ielu.

“Sastatņu atraušanās iemeslu ir grūti pateikt, jo tās montēja profesionāla firma, ar kuru bija laba sadarbība arī iepriekš. Par iemesliem varēsim spriest pirmdien, otrdien. Visi darbi ir sertificēti, sastatņu montāžas pases apstiprina uzņēmums un arī būvuzraugs. Iespējams, aizsargsiets radīja buras efektu, taču operatīvi viss tika novērsts,” pastāstīja Šalts.

Facebook aculiecinieki dalījušies ar video no notikuma vietas.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
PVD pārbaudē “Stockmann” atklājis atsevišķus higiēnas prasību pārkāpumus
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ilūkstes novadā iereibis autovadītājs mēģina piekukuļot policistus
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viltus ziņu portālu uzturētāju lietu skatīs aiz slēgtām durvīm
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
35 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
58 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
4 stundas