Kultūra
Kultūrpolitika

VIDEO: Starptautiskā konferencē atzinību izpelnās Daces Melbārdes dziedāta tautasdziesma13


Kultūras ministre tautastērpā.
Kultūras ministre tautastērpā.
Foto – Igors Timofejevs

Eiropas Parlamentā sarīkotajā Eiropas Kultūras mantojumam veltītā augsta līmeņa konferencē “Kultūras mantojums Eiropā: savienojot pagātni un nākotni” Briselē Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde savu uzruna sāka ar dziesmu, novērojuši klātesošie.

“Negaidītais “runas” sākums pamodināja visus piegurošos vai nogarlaikojušos,” savā Facebook kontā raksta EP deputāte Sandra Kalniete, turpinot, ka tā visu uzmanība pievērsta Dacei Melbārdei un Dziesmas varai. “Viņa runāja labā angļu valodā, skaidri un melodiski. Stāts par Dziesmu svētkiem bija ar lielu vēsturisko vērienu un kopsakarībām. Ne par garu, ne par īsu,” atceroties latviešu politiķu misēkļus ar starptautiskām uzrunām, piebilst Kalniete.

Ministres uzruna bija veltīta latviešu dziesmu un deju svētku tradīcijai, un viņa bija tērpusies arheoloģiskā tautastērpa kopijā.

Dace Melbārde gan nav bijusi vienīgā, kura savas valsts kultūru prezentēja neierastā veidā, vēsta Sandra Kalniete: “Un tad sekoja lieli applausi, kuru laikā plenārsēžu zālē ienāca – pārsteigums, pārsteigums! – faraons, Aīda, Amnerisa un Radamess… Kultūrai tiešām nav robežu ne laikā, ne telpā.”

ES kultūras jomā strādā aptuveni 300 000 cilvēku, taču pastarpināti sektors kopumā nodrošina ap 7,8 miljonus darba vietu. EP konferences viens no mērķiem ir paaugstināt izpratni par kultūras un mantojuma sociālo un ekonomisko nozīmīgumu.

LA.lv