Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks trešdien iemeta 16 punktus ULEB Eirolīgas septītās kārtas spēlē un palīdzēja Grieķijas vienībai Pireju “Olympiakos” viesos pagarinājumā ar rezultātu 90:83 (18:17, 12:23, 27:13, 18:22, 15:8) uzveikt kopvērtējumā blakus esošo Stambulas “Fenerbahce Doguš” no Turcijas.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Kaut kopumā mačs ritēja līdzīgi, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām “Olympiakos” panāca 11 punktu pārsvaru (71:60). Tomēr atlikušajā laikā pretinieki ievērojami pietuvojās, bet 18 sekundes pirms pamatlaika beigām Grieķijas vienība pie divu punktu pārsvara pazaudēja bumbu. Turpinājumā “Fenerbahce Doguš” trāpīja divus soda metienus un duelis turpinājās ar pagarinājumu.

Tiesa, tajā ievērojami labāki bija viesi, noslēdzošajā minūtē Strēlniekam ar tālmetienu uz brīdi panākot pat deviņu punktu pārsvaru.

Latviešu basketbolists šajā spēlē laukumā bija 32 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā iemeta vienu no diviem divpunktu raidījumiem, četrus no septiņiem tālmetieniem un abus izpildītos soda metienus.

Tāpat viņam bija četras rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, piecas kļūdas un divas piezīmes, kas talsiniekam deva 12 efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 punktu bija Braiens Robertss. Viņš un Strēlnieks trāpīja deviņus no desmit “Olympiakos” iemestajiem trejačiem.

Tikmēr Stambulas vienībai ar 22 punktiem palīdzēja Džeimss Nanalijs.

Vēl vienā spēlē trešdien Itālijas vienība Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, spēlējot bez Daira Bertāna, viesos otrajā pagarinājumā ar 103:98 (19:20, 22:25, 17:19, 16:10, 11:11, 18:13) apspēlēja pagājušās sezonas Spānijas čempioni “Valencia Basket”.

Kaut gandrīz visu ceturto ceturtdaļu vadībā bija mājinieki, 13 sekundes pirms pamatlaika beigām Džordans Teodors panāca izlīdzinājumu un komandas devās pagarinājumā. Arī pēc pieliktās piecminūtes beigām rezultāts joprojām bija neizšķirts, bet otrajā pagarinājumā Milānas komanda guva pirmos astoņus punktus, gūstot grūtu uzvaru.

Bertāns nebija devies uz Valensiju.

Uzvarētājiem ar 30 punktiem izcēlās Kērtiss Džarels, kamēr 20 punktus sameta Džordans Teodors.

Tikmēr Spānijas čempioniem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Ēriks Grīns.

Zīmīgi, ka mačā, kurā viens no tiesnešiem bija Oļegs Latiševs, Milānas basketbolisti izpildīja vien septiņus soda metienus, turklāt četrus no tiem pēdējās 20 sekundēs.

Tāpat trešdien Krievijas grands Maskavas CSKA ar 85:59 (22:10, 22:17, 21:7, 20:25) viesos sagrāva Serbijas vienību Belgradas “Crvena Zvezda mts”. Uzvarētājiem ar 16 punktiem izcēlās Nando de Kolo, kamēr Kails Hainss ar augstu precizitāti iemeta 13 punktus un savāca septiņas atlēkušās bumbas.

Savukārt Spānijas vienība Barselonas “Lassa”, kuras sastāvā ir arī joprojām pieteikumā netiekošais Latvijas basketbolists Rodions Kurucs, neskatoties uz ļoti veiksmīgu pirmo ceturtdaļu, ar 81:84 (38:12, 11:25, 17:25, 15:22) piekāpās Vācijas čempionei Bambergas “Brose”. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Dorels Raits.

LETA jau vēstīja, ka otrdien Jānis Timma guva desmit punktus, kamēr Rinalds Mālmanis viņam piebalsoja ar astoņiem punktiem, palīdzot Vitorijas “Baskonia” divu Spānijas klubu duelī savā laukumā ar 105:75 (36:17, 28:27, 24:19, 17:12) pārspēt titulēto Madrides “Real”.

ULEB Eirolīgas kopvērtējuma tabulas galvgalī ar sešām uzvarām septiņās spēlēs ir CSKA, kam ar pieciem panākumiem septiņās cīņās seko vēl viena Krievijas vienība Maskavas apgabala “Himki” un “Olympiakos”, bet aiz tām seko sešas komandas ar četriem panākumiem.

Tikmēr 13.pozīcijā ar divām uzvarām septiņās spēlēs ir “Baskonia”, bet “AX Armani Exchange Olimpia” ar tādu pat uzvaru attiecību atrodama pēdējā, 16.pozīcijā.

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Zīmīgi, ka ULEB Eirolīgā nav paredzēti pārtraukumi nacionālo izlašu 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu laikā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Timma, Dairis Bertāns un Strēlnieks nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei šomēnes gaidāmajās 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlēs, kamēr Mālmanis nebija iekļauts pat paplašinātajā valstsvienības kandidātu sarakstā.