Latvijā
Politika

VIDEO. Strīķe: komisijas ziņojums būs “oligarhus apkalpojošs materiāls” 7

Foto – LETA

Komentējot vakar notikušo “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas slēgto sēdi, bijusī KNAB vadītāja vietniece Juta Strīķe izteica pārliecību, ka komisijas ziņojums attaisnos oligarhus un ka to uzrakstījuši oligarhiem pietuvināti cilvēki.

“Acīmredzot, tas būs oligarhus apkalpojošs materiāls, ko viņi pasniedz kā komisijas ziņojumu. Varu tikai minēt, ka šo ziņojumu ir uzrakstījuši vai nu Borovkovs, vai Meikališas znots, kas ir Lemberga advokāts,” Strīķe sacīja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”.

Strīķe raidījumā atklāja, ka sēdē uzdotie jautājumi bijuši vērsti pret viņu pašu, ne oligarhiem: “Gandrīz 3 stundas parlamentārā izmeklēšanas komisija man diezgan uzbrūkošā, agresīvā tonī uzdeva jautājumus. Visu jautājumu kopsavilkums bija apmēram tāds: “Kā jūs uzdrošinājāties tik ilgi klausīties un izsekot cienījamus cilvēkus?””

Saistītie raksti

Viņa uzskata, ka konstruktīvi jautājumi netika uzdoti, jo komisijas darbu diktē oligarhi un komisijas ziņojums jau tāpat ir uzrakstīts. “Zemtekstā es, protams, arī dzirdēju pilnīgi viennozīmīgi, ka Sudrabai kaut kur jau projekts ir gatavs. Judina kungs un Šica kungs par to nav īsti informēti. Varu tikai minēt, ka šo ziņojumu ir uzrakstījuši vai nu Borovkovs, vai Meikališas znots, kas ir Lemberga advokāts,” sacīja Strīķe.

Strīķe arī komentēja komisijas priekšsēdētājas Ingunas Sudrabas sniegto interviju par to, kādi ir viņas secinājumi par “oligarhu lietu”. “Sudraba jau sniedza interviju ar viņas kā komisijas priekšsēdētājas secinājumiem – ka vainīgi ir cilvēki, kas it kā neprata veikt operatīvās darbības. Lai gan pašai Sudrabai nav pielaides valsts noslēpumam, līdz ar to operatīvo lietu viņa nav redzējusi,” Sudrabas teikto kritizēja Strīķe.

LA.lv