Latvijā
Izglītība

VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir”1


Ilga Šuplinska.
Ilga Šuplinska.
Foto: LETA/Zane Bitere

Patlaban notiek konsultācijas ar vairākiem neatkarīgiem juristiem, kas visi vienā balsī norāda uz noteiktu procesa pārkāpumu Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanās, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Pēc viņas paustā, trešdien notiks izšķiršanās par tālāko ceļu šajā jautājumā.

“Procesuāli pārkāpumi tur ir,” pārliecību pauda Šuplinska.

Lūgta komentēt LU prorektores Inas Druvietes teikto, ka pārkāpumu nav, turklāt universitāte pat gatava tiesāties, Šuplinska atbildēja, ka viņai prieks, ka “Druvietes kundzei ir šī pārliecība, redzēsim”.

Šuplinska arī sacīja, ka vēl pirms LU rektora vēlēšanām tika rosināta diskusija par universitāšu pārvaldību un, pēc viņas paustā, LU bijusi tā, kas paudusi, ka ar pārvaldību viss ir kārtībā, turklāt citi varot no tās mācīties.

Tikmēr Šuplinskas ieskatā pēdējo mēnešu un dienu laikā sabiedrībā izskanējusī informācija neliecinot, ka “pārvaldības modelis atbilst tam, ka tā ir viena no mūsu labākajām universitātēm [..]”.

Jau ziņots, ka Šuplinska līdz šim nav steigusi valdībā virzīt rīkojuma projektu par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, tā vietā Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) sākot pārbaudi par rektora vēlēšanu kārtības atbilstību normatīvo aktu prasībām.

“Ja jautājat, vai procedūrā ir bijuši pārkāpumi? Tad tie ir un pēc 17.jūlija varēšu pateikt kādi,” norādījusi Šuplinska.

Pēc ministres teiktā, IKVD veic fiksēto pārkāpumu detalizētu aprakstu. 17.jūlijā darbu plānots pabeigt un tad par tiem varēs runāt pavisam atklāti. Ministre gan prognozē, ka ņemot vērā pārkāpumus, – izvēle, kā tālāk rīkoties būs Muižniekam nelabvēlīga.

“Iespējamie scenāriji ir divi. Ja ministrija neapstiprina rektoru, proti, redz pārkāpumus procedūrā un nevirza uz valdību apstiprināšanai, tad ir atkārtotas vēlēšanas. Otrais, ir konstatēti pārkāpumi, virzām uz Ministru kabinetu un neapstiprinām. Abos gadījumos ir atkārtotas vēlēšanas,” skaidrojusi Šuplinska.

Tikmēr LU prorektore Ina Druviete aģentūrai LETA pauda viedokli, ka Šuplinskas paziņojumi par iespējamie pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās liecina vai nu par pilnvaru pārsniegšanu, vai par rupju politisku spiedienu uz padotības iestādi.

Saistītie raksti

Druviete uzsvēra, ka LU rektora vēlēšanas ir notikušas atbilstoši likumam, LU Satversmei un tās bijušas tiesiskas, demokrātiskas, atklātas un pilnībā leģitīmas.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” viņa pieļāva tiesu darbus, ja Muižnieku neapstiprinās amatā.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
4 stundas
Raivis Šveicars
Latvijā
FOTO: “Air Baltic” paceļ debesīs “Baltijas ceļu” 1
5 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Latvijā
Sūrs mūžs, talants un zvaigznes debesīs. Leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei – 90
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
2 stundas