Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Tēvu notiesā uz četriem gadiem cietumā par zīdaiņa piekaušanu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Leiniša

Rīgas rajona tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz četriem gadiem tēvam, kurš piekāvis savu bērnu, vairākās vietās ielaužot viņa galvaskausu. Par vainīgu cietsirdīgā attieksmē pret cietušo zīdaini tiesa atzinusi arī bērna māti. Viņa tiesas spriedumam nepiekrīt un sola to pārsūdzēt, tā vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Bija nepieciešami vairāk nekā pieci gadi, lai šī krimināllieta par zīdaiņa piekaušanu nonāktu līdz tiesai. Lieta tika izskatīta slēgtā tiesas sēdē. Tēvam piespriesti 4 gadi cietumā un 3 gadi probācijas uzraudzība. Cietušā zīdaiņa mātei tiesa piespriedusi 2 gadus nosacītu sodu, kā arī probācijas uzraudzību – divus gadus.

Bērna tēvs telefonsarunā atteicās komentēt šo spriedumu. Māte nolēmusi tiesas spriedumu pārsūdzēt. Viņai piespriesto sodu sieviete uzskata par bargu, savukārt bērna tēvam piespriesto cietumsodu – par maigu. Bērna piekaušana kļuva par iemeslu abu attiecību izjukšanai.

“Bērnam zīdaiņa vecumā trīs vietās galvaskausa plīsumi…To nevarēja netīšām izdarīt,” uzskata bērna māte. Kad bērns guva smago traumu, viņa pati neesot bijusi mājās.

Plāšāk pievienotajā video.

LA.lv