Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Tiesas ceļā grib izlikt ģimeni no dzīvokļa VUGD depo Matīsa ielā, kas tajā dzīvo 55 gadus0


Koroļenko ģimene.
Koroļenko ģimene.
Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “Panorāma” video.

Ugunsdzēsēju depo gadu desmitiem ir izmantoti ne vien primārajam mērķim, bet arī par dzīvesvietu daudziem desmitiem ģimeņu. Nesen atklātais gadījums, kad Rīgā Akmeņu ielas depo deviņos dzīvokļos nelikumīgi mitinājušies iedzīvotāji, nav vienīgais. Pašlaik Nodrošinājuma valsts aģentūra, kuras pārvaldībā ir īpašumi, ko izmanto iekšlietu struktūras, tiesas ceļā mēģina panākt kādas ģimenes izlikšanu Rīgā no depo Matīsa ielā, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Koroļenko ģimene virs Matīsa ielas depo dzīvo vairāk nekā 50 gadus. Allas tēvam – ugunsdzēsējam – konkrēto dzīvokli Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pieķīra jau 1964.gadā. “No bērnības te dzīvoju! Man te patika. Skola blakus,” sacīja Alla Koroļenko. Alla te dzīvoja arī, kad pieauga. Viņa strādāja glābēju dispičeru dienestā. Vēlāk apprecēja ugunsdzēsēju-šoferi, kurš šurp bija atsūtīts no Ukrainas. Šajā VUGD depo ēkā Matīsa ielā uzauguši abu bērni.

Pašalaik šajā dzīvoklī dzīvo ne vien abi bijušie un tagad pensijā aizgājušie VUGD darbinieki, bet arī viņas dēls ar ģimeni, kurā aug divi bērni. Mājas bēniņos Allas dēlam vēl mājo cirka baloži. Alla stāsta, ka mēnesī par dzīvošanu depo mājas dzīvoklī maksājot aptuveni 300 eiro. To, ka 55 gadus vēlāk šo dzīvokli nāksies pamest, Alla nebija gaidījusi, ziņoja “Panorāma”.

Saistītie raksti

Nodrošinājuma valsts aģentūrā sacīja, ka šis ir pirmais gadījums, kad nākas iesaistīt tiesu, lai šo ģimeni izliktu no VUGD depo ēkas dzīvokļa. Koroļenko ģimenei beidzies dzīvokļa īres līgums. Ģimenei šo dzīvokli vajadzēja atbrīvot pērn, taču viņi to nav izdarījuši. Koroļenko ģimene stāsta, ka viņiem neesot citas vietas, uz kurieni pārcelties.

Īrinieku izlikšana notiek pēc VUGD pieprasījuma, tā raidījumam apliecināja Nodrošinājuma valsts aģentūrā. Tas nepieciešams, lai šajā Matīsa ielas depo izmitinātu potenciālos VUGD darbiniekus.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv