Uncategorized

Video tiesās un cietumos 0

Foto – LETA

Iepriekš plānotajā termiņā – līdz šā gada jūnija beigām – ar videokonferenču un skaņas ieraksta iekārtām ir aprīkotas visas Latvijas tiesas un ieslodzījuma vietas, informēja projekta “Tiesu modernizācija Latvijā” pārstāvis Rolands 
Ostrovskis.

 

Ar videokonferenču un skaņas ieraksta iekārtām aprīkotas 312 zāles. Kopumā Latvijā ir 47 tiesas un tiesu nami, kā arī 12 ieslodzījuma vietas.

Videokonferenci tiesas varēs izmantot gadījumos, kad lietas dalībnieks nespēs ierasties tiesā, piemēram, atrodoties ārstniecības iestādē, mājas arestā, citā pilsētā vai valstī.

Videokonferences izmantošana ļaus saīsināt laiku, kas veltāms apsūdzēto sagatavošanai tiesas sēdei, uzlabot sabiedrības drošību, kā arī tiesu pieejamību, jo būtiski samazināsies lietas dalībnieku ceļa izdevumi un patērētais laiks, tā ka nepieciešamības gadījumā piedalīties tiesas sēdē būs iespējams tuvākās pilsētas tiesā.

Tāpat samazināsies atlikto tiesas sēžu skaits lietas dalībnieku neierašanās dēļ. Būtiski samazināsies nepieciešamība pārvietot jeb konvojēt apcietināto personu no ieslodzījuma vietas uz tiesu.

Savukārt tiesas sēžu zāļu aprīkošana ar skaņas ieraksta aparatūru palīdzēs uzlabot tiesas procesa un tiesas sēžu protokolu kvalitāti, kā arī samazināt tiesu darba apjomu dokumentu sagatavošanā.

Samazināsies protokola sagatavošanai nepieciešamais laiks, un tiesas sēdes skaņu ieraksts jeb protokols lietas dalībniekiem būs pieejams pēc tiesas sēdes beigām daudz ātrāk.

2009. gadā sāktais projekts “Tiesu modernizācija Latvijā” kopumā paredz modernizēt Latvijas tiesas ar jaunajām tehnoloģijām, uzlabot tiesu informācijas un pakalpojumu pieejamību, tādējādi veicinot tiesu darbības efektivitātes paaugstināšanu.

Projekta kopējās izmaksas ir 9 411 765 Šveices franki jeb aptuveni 4,4 miljoni latu, no kuriem 85% sedz Šveices Konfederācijas padome, bet 15% ir valsts budžeta līdzfinansējums.

 

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Bordāns ārā no spēles. Kādus kandidātus un scenārijus apspriež kuluāros?
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: JKP neatbalstīs Pabrika vadītu valdību, jo to neatbalsta “KPV LV”
5 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Vējonis nāk klajā ar paziņojumu, kā rīkosies turpmāk
10 stundas
LA
LA.lv
Dabā
Novembra beigās būs ziema, sals un sniegs – jaunākā prognoze
8 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Apdrošinātāji labi pelna no OCTA, konkurences uzraugi uzmanīgi pēta
6 stundas