AP/Scanpix

Pasaules kausa izcīņā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase pirmajā spēlē ar 1:2 zaudēja Zviedrijai. Pēdējā minūtē krievi gandrīz paveica brīnumu. 33 sekundes pirms pamatlaika beigām Ovečkins pielaboja partnera mesto ripu un guva pirmos vārtus. 11 sekundes pirms pamatlaika beigām Ovečkins ripu vārtos ieraidīja vēlreiz, taču izdarīja to ar roku. Pēc video noskatīšanās tiesneši lēma vārtu guvumu neieskaitīt.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Mača rezultātu otrā puslaika vidū atklāja zviedru uzbrucējs Gābriels Lendskogs, kurš vairākumā izmantoja brīdi, kad bija piesegts krievu vārtsarga Sergeja Bobrovska skatiens uz ripu. Lendskogs izdarīja spēcīgu metienu pa Bobrovska sargāto cietoksni, un ripa netraucēti atrada ceļu Krievijas izlases vārtos.
Pēc divām minūtēm Viktors Hedmans tieši pretī vārtiem izdarīja metienu, kas caururba Krievijas izlases aizsardzību, ātri panākot divu vārtu pārsvaru.

Pie pārliecinošas uzvaras pirmajā spēlē svētdien Ziemeļamerikas U-23 izlase, kas ar 4:1 (1:0, 3:0, 0:1) pārspēja Somiju.
Pirmo divu trešdaļu laikā Ziemeļamerikas komanda izvirzījās vadībā ar 4:0, kad pa vārtiem guva latvieša Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo “Sabres” komandā Džeks Aikels, Džonijs Gudro, Žonatans Druans un Neitans Makinons. Somija spēja izcelties vien ar goda vārtiem, kurus 56.minūtē iemeta Valteri Filpula.