Reuters/Scanpix

Kristaps Porziņģis trešdien iemeta 21 punktu un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 99:105 (31:32, 22:29, 20:27, 26:17) zaudēja šosezon vāji spēlējošajai Memfisas “Grizzlies”.
Līdz ar to “Knicks” nedienas izbraukumā turpinās, jo šosezon tā viesos guvusi tikai piecas uzvaras no 21 mača.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Trešdienas spēlē Ņujorkas komanda trešajā ceturtdaļā atradās iedzinējos pat ar 18 punktiem, tomēr noslēdzošajā ceturksnī, pateicoties sekmīgai spēlei aizsardzībā, izdevās atgriezt intrigu. Tiesa, uzvarai ar to bija par maz, turklāt ar apšaubāmiem lēmumiem izskaņā izcēlās tiesneši.

Porziņģis trešdien laukumā pavadīja 33 minūtes, kuru laikā iemeta sešus no 12 divpunktu raidījumiem, divus no septiņiem trejačiem un visus trīs “sodiņus”.
Tāpat latvieša kontā deviņas atlēkušās bumbas, seši bloķēti metieni, trīs pārtvertas bumbas un divas piezīmes.

Porziņģis bija “Knicks” rezultatīvākais basketbolists, bet 20 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Eness Kanters, kamēr pa 18 punktiem iemeta Kortnijs Lī un Maikls Bīzlijs.

Savukārt “Grizzlies” labā 23 punkti Tairīkam Evansam, bet Džamaihalam Grīnam 18 punkti un 13 atlēkušās bumbas. Memfisas vienība šajā mačā spēlēja bez sava līdera Marka Gasola.

“Knicks” ar 20 uzvarām 45 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā atrodas desmitajā vietām, kamēr “Grizzlies” ar 15 panākumiem 43 mačos ir Rietumu konferences 12.pozīcijā.
“Knicks” nākamo spēli aizvadīs piektdien pret Jūtas “Jazz”, turpinot septiņu izbraukuma spēļu sēriju. Mājās “Knicks” atgriezīsies 30.janvārī, kad savā laukumā tiksies ar “Nets” komandu.

Pirmie divi Porziņģa metieni šajā mačā nebija precīzi, bet pie pirmajiem punktiem viņš tika piektajā minūtē, kad veica bumbas triecienu grozā no augšas. Pirmajā ceturtdaļā latvietis iemeta vēl sešus punktus, bet Memfisas vienība pēc pirmajām 12 minūtēm bija vadībā ar 32:31. Spēles sākumā abas vienības vēl cīnījās punkts punktā, bet pēcāk iniciatīva pārgāja “Grizzlies” rīcībā.

Porziņģis pirmā puslaika turpinājumā vairs nebija tik pamanāms, jo “Girzzlies” atzīstami pret viņu darbojās aizsardzībā. Tikmēr mājinieki pamazām ieguva solīdu pārsvaru, pirmo puslaiku noslēdzot ar astoņu punktu vadību (61:53).

Trešajā ceturtdaļā “Knicks” nonāca vēl lielākos iedzinējos, jo vairākkārt “Grizzlies” panāca pat 18 punktu pārsvaru. Ņujorkas komanda aizsardzībā spēlēja ļoti pieticīgi, bet Porziņģis otrā puslaika sākumā iemeta trīspunktnieku, tobrīd panākdams 60:70. Tuvāk viesi gan nepietuvojās, turklāt grozam nesekmīgi uzbruka arī Latvijas basketbolists.

Uzlabojot spēli aizsardzībā, “Knicks” ceturtajā ceturtdaļā izskatījās jau krietni labāk. Porziņģis lieliski nospēlēja ceturkšņa vidū, kad guva sešus punktus pēc kārtas – vispirms viņš iemeta trejaci, bet pēc tam realizēja divpunktnieku ar sodu. Pateicoties arī latvieša sekmīgajai spēlei aizsardzībā un bloķētajiem metieniem, Ņujorkas vienība pamazām pietuvojās, bet 48 sekundes pirms pamatlaika beigām Lī ar tālu trīspunktnieku panāca vairs tikai 99:102.

Tuvāk gan “Knicks” nepietuvojās, turklāt tiesneši izcēlās ar pāris apšaubāmiem lēmumiem, piešķirot piezīmes tieši Ņujorkas komandas basketbolistiem. Vispirms piezīme par it kā pretinieka turēšanu tika Porziņģim, bet 17 sekundes pirms beigām tehnisko piezīmi saņēma Lī, kurš, visticamāk, kaut ko pateica tiesnesim.

“Grizzlies” ar soda metienu palīdzību pēc tam guva vēl trīs punktus, nosargājot uzvaru, bet Lī pēc mača beigām agresīvi centās aprunāties ar tiesnesi, taču komandas biedri viņu no tā apturēja.