NBA zvaigznes – Kavai Lenards (no labās) pret Janni Adetokunbo.

Toronto “Raptors” ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Austrumu konferences fināla piektajā spēlē izbraukumā ar 105:99 (22:32, 24:17, 26:26, 33:24) pieveica regulārā čempionāta uzvarētāju Milvoki “Bucks”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Sērijā līdz četrām uzvarām “Raptors” ieguvusi vadību 3-2, turklāt Toronto vienība šobrīd guvusi trīs uzvaras pēc kārtas.

Izšķirošu lomu “Raptors” komandā ceturtdien spēlēja Kavai Lenards, kurš 15 no saviem 35 punktiem guva ceturtajā ceturtdaļā. Šī ir 11.reize, kad Lenards vienas “play-off” spēles laikā gūst vismaz 30 punktus.

Vēl otrā puslaika sākumā “Bucks” bija ieguvusi vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, tomēr pēc tam “Raptors” pakāpeniski atspēlējās, bet noslēdzošajā ceturksnī jau Milvoki komandai neizdevās panākt pretiniekus.

“Šī bija ļoti grūta uzvara,” pēc mača neslēpa “Raptors” galvenais treneris Niks Nērss. “Joprojām domāju, ka atslēga slēpjas labā aizsardzībā, kļūdu novēršanā un metienu realizēšanā. Ja mums neizdodas šīs lietas, pretinieki var darīt, ko grib.”

Lenards šajā spēlē veica arī deviņas rezultatīvas piespēles un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Vēl “Raptors” sastāvā 21 punktu guva Freds Vanvlīts, bet 17 punkti Kailam Laurijam.

Savukārt “Bucks” sastāvā 24 punktus guva viens no pretendentiem uz šīs sezonas vērtīgākā spēlētāja balvu Jannis Adetokunbo, bet 20 punkti Ērikam Bledso.

Sērijas nākamais mačs notiks sestdien Toronto. Tajā uzvarot, “Raptors” komanda NBA finālā pievienosies iepriekšējo divu gadu NBA čempionei Goldensteitas “Warriors”.

Līdz šim Toronto klubs vēl nekad nav spēlējis NBA finālā.

Pērn otro gadu pēc kārtas par NBA čempioniem kļuva Goldensteitas “Warriors”, kas finālsērijā ar 4-0 pieveica Klīvlendas “Cavaliers”.