Kultūra
Mūzika

Video: Triju Zvaigžņu ordeņa vērts pasākums0

Foto: LETA

Latvijas Radio bigbends pērnā gada nogalē koncertēja tādās ASV koncertzālēs, kur pat vietējām grupām grūti iekļūt. Kā tas izdevās mūsējiem, un kāds bijis ceļš no Latvijas Radio bigbenda likvidācijas 1996. gadā līdz atjaunotai aktīvai koncertdzīvei patlaban, – par to saruna ar Latvijas Radio bigbenda direktoru un māksliniecisko vadītāju Māri Briežkalnu.

– Amerikā Latvijas Radio bigbends esot uzstājušies koncertzālēs, kuru durvis neveras pat visiem pašas džeza dzimtenes mūziķiem?

Māris Briežkalns: – Taisnība. Mūs uzņēma ļoti prestižās koncertzālēs. Amerikas tūre Latvijas simtgades ietvarā ir leģendāra arī ar to, ka neviens Latvijas orķestris pirms mums šajā aizokeāna zemē nebija uzstājies. Latvijas Radio bigbends ir pirmā bezdelīga, kas parādīja, kas ir Latvijas orķestri un cik lieliski ir džeza jeb improvizācijas žanrā spēlējošie mūziķi. Kā zināms, tieši Amerikā ir dzimusi džeza mūzika, tādēļ fakts, ka Latvijas orķestris var iekarot Ameriku ar šī žanra mūziku, vien jau ir Triju Zvaigžņu ordeņa vērts pasākums (pasmaida).

Pilnu sarunu ar Māri Briežkalnu lasiet otrdienas, 13. marta “Kultūrzīmēs” vai e-izdevumā.

Saistītie raksti
LA.lv