Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Sestdiena, 20. janvāris, 2018
17. jūnijs, 2017
Drukāt

VIDEO: Tūkstošiem skatītāju sajūsmina Gaisa spēku meistarstiķi Lielvārdes debesīs (4)

twitter.com/Latvijas_armijatwitter.com/Latvijas_armija

Atzīmējot atjaunoto Gaisa spēku 25.gadadienu, sestdien Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aviācijas bāzē Lielvārdē notika iespaidīgi gaisa spēku paraugdemonstrējumi, kurus vērot bija ieradušies vairāki tūkstoši cilvēku, viņu vidū arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Savu lidotprasmi demonstrēja dažādu Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas, kā arī Lietuvas, Latvijas un Zviedrijas armijas un Latvijas robežsardzes gaisa kuģu – gan lidmašīnu, gan helikopteru – piloti, bet karavīri desantējās no ASV helikopteriem “UH-60 BlackHawk” un NBS helikoptera “Mi-17”. Notika arī ugunsgrēka dzēšanas paraugdemonstrējums, izmantojot helikopteru “Mi-17”.

Pēc iespaidīgas helikopteru un iznīcinātāju iespēju demonstrācijas tika izspēlēta iebrucēju automašīnas apturēšana un sagūstīšana uz lidostas skrejceļa, ienaidnieka karavīru vienības neitralizēšana ar izpletņlēcēju desantu, kā arī demonstrēta notriekta un degoša ienaidnieka lidaparāta dzēšanas operācija, novēroja aģentūra LETA.

Meistarību debesīs demostrēja arī izpletņlēcēji, kuri gaisā veidoja krāsainu dūmu rakstus, kā arī rādīja savas prasmes, precīzi nosēžoties uz nelielas platfomas.

Pasākuma otrajā daļā notika orķestra defilē priekšnesumi.

Pasākuma gaitā klātesošajiem bija iespēja aplūkot Gaisa spēku aviācijas bāzes tehniku, kā arī citu valstu gaisa kuģus. Apmeklētāji varēja apskatīt gaisa kuģus arī no iekšpuses, piemēram, pasēžot lidaparātu pilotu kabīnēs.

Latvijas aizsardzības spēku atjaunošana sākās pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. 1992.gada 24.februārī Aizsardzības spēku štābā tika izveidota Gaisa un pretgaisa aizsardzības pārvalde, kas vēlāk tika pārveidota par Gaisa spēku štābu. 1992.gada 17.jūnijā aizsardzības ministrs parakstīja pavēli par Gaisa spēku atjaunošanu.

Gaisa spēku aviācijas bāzes galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, nodrošināt vienību kaujas un mobilizācijas gatavību, piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, piedalīties cilvēku un dažādu objektu meklēšanas, vai glābšanas darbos, veikt gaisa transporta uzdevumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. labi,ka neuzkjeras provokacijam,un tadiem krievu extremistiem kaaa ushakovam neliek lekt bez izpletnjiem…

  2. Kāpēc “zināmu iemeslu dēļ”, lai skatītos video, tiek uzspiests Chrome? Pirmkārt, ir virkne citu pārlūku (tas pats Firefox), otrkārt arī Explorer nav ne vainas!

  3. Paldies. lapu krievu valodā noņēma.

  4. Atvēru lapu LIELVĀRDE , bet viss kirilicā! Vai tad militārās aviācijas valoda Latvijā ir krievu?

Draugiem Facebook Twitter Google+