Latvijā
Rīga

VIDEO: Tūrists no Vācijas uzrāpjas Brīvības piemineklī1

Foto – Sintija Zandersone/LETA

Rīgas pašvaldības policisti jau kārtējo reizi sastapušies ar nekaunīgu tūristu, kurš uzrāpies Brīvības piemineklī ar vēlmi iemūžināt šo “varoņdarbu” fotogrāfijā, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”

Galvaspilsētas centrā izvietoto kameru objektīvi pirms dažām dienām policistiem atklāja kādas tūristu kompānijas izdarības pie Brīvība pieminekļa. Pamanot, ka viens no jaunajiem vīriešiem vēlas ne tikai notraust sniegu, bet patiesībā sagatavo ceļu augšup pa kāpnēm, momentā par notiekošo tika ziņots tuvākajām policijas patruļām.

Kamēr viens no kompānijas, ar mīksto mantiņu rokās, pastaigājies pa pieminekļa pakāji un devies pie Tēvzemes sargiem, uz notikuma vietu jau steigusi kājnieku patruļa un vairākas policijas ekipāžas.

“Redziet, mēs ejam ar šo rotaļlietu un uzņemam foto,” taisnojās vainīgie. Savukārt, policistiem aizrādot, ka tas ir Brīvības piemineklis, Latvijas simbols, un par rāpšanos tam virsū pienākas sods, tūristi spēja tika atbildēt: “Vai, piedodiet”.

Kārtībsargi izskaidroja pārkāpuma būtību un to, ka tas var beigties ar naudas sodu līdz pat 700 eiro. Tiesa gan, kārtotā, neparastā foto vietā tūristam no Vācijas par piemiņu atstāts pārkāpuma protokols. Šoreiz pašvaldības policisti gan apžēlojušies par kāpēju un piemēroja viņam 100 eiro lielu naudas sodu, kuru jauneklis turpat notikuma vietā arī nomaksājis.

LA.lv