Germany’s forward Timo Werner during the 2017 Confederations Cup final football match between Chile and Germany at the Saint Petersburg Stadium in Saint Petersburg on July 2, 2017. / AFP PHOTO / Kirill KUDRYAVTSEV

Pašreizējā pasaules čempione futbolā Vācija svētdien Sanktpēterburgā notikušajā Konfederāciju kausa finālā izturēja Čīles valstsvienības spiedienu un pirmo reizi triumfēja šajā turnīrā.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto

Vācijas izlase guva uzvaru ar 1:0 (1:0), vienīgos vārtus šajā cīņā gūstot Larsam Štindlam.

Čīles futbolisti šo maču iesāka aktīvāk, bīstamu sitienu pirmajās minūtēs izdarot Aleksim Sančesam, tikmēr Vācija spēles sākumā demonstrēja piesardzīgu futbolu. Pirmo 15-20 minūšu laikā čīlieši vēl vairākkārt bīstami apdraudēja pašreizējo pasaules čempionu vārtus, turklāt 20.minūtē izcila iespēja atklāt rezultātu bija Aleksim Sančesam. Uzreiz pēc viņa neveiksmes Vācija metās pretuzbrukumā, turklāt arī guva vārtus, kad pēc teicamas Timo Vernera piespēles uz vārtu priekšu izcēlās Štindls.

Arī turpinājumā Čīles futbolisti kontrolēja spēles gaitu un demonstrēja skatāmu futbolu, kas gan nevainagojās gūtajos vārtos. Tikmēr Vācija ik pa brīdim atbildēja ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem, un viens no tādiem bija 36.minūtē, tomēr Leonam Goreckam neizdevās panākt 2:0.

Duelis turpināja ritēt līdzīgā garā, Vācijai teicami aizsargājoties. Pamatlaika izskaņā Čīle arvien vairāk radīja spiedienu uz vāciešu vārtiem, izmisīgi pūloties atspēlēties. Tas “Copa America” čempioniem tā arī neizdevās, turklāt priekšpēdējā minūtē bīstamu Sančesa brīvsitienu atvairīja Vācijas vārtsargs Marks Andrē ter Štēgens.

Abas izlases Konfederāciju kausa finālā spēlēja pirmo reizi. Vācijai līdz šim vislabāk bija klājies 2005.gadā, kad tika izcīnīta trešā vieta, bet Čīle pirmo reizi iekļuvusi labāko četriniekā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka spēlē par trešo vietu Portugāle svētdien ar 2:1 (0:0, 1:1) pagarinājumā pieveica Meksiku.

Portugāļiem šajā mačā bija jāiztiek bez sava līdere Krištianu Ronaldu, kurš šonedēļ atstāja izlasi, lai apciemotu savus jaundzimušos dvīņus.

Šis turnīrs tradicionāli tiek rīkots valstī un stadionos, kas gadu vēlāk uzņems Pasaules kausa finālturnīru. Tajā piedalās sešu konfederāciju labākās izlases, kā arī Pasaules kausa īpašniece un sacensību saimniece.

Pirms četriem gadiem, kad iepriekšējo reizi tika aizvadīts šis turnīrs, tajā savās mājās uzvarēja Brazīlija, tiekot pie trešā panākuma pēc kārtas, jo brazīlieši Konfederāciju kausu ieguva arī 2005. un 2009.gadā.