Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Vācijā konfliktā ar imigrantiem nodurts viens vīrietis4

Foto – LETA/AFP

Vācijas austrumu pilsētā Kemnicā svētdien pēc tam, kad konfliktā ar imigrantiem nodurts viens un ievainoti divi vīrieši, notikuši galējo labējo protesti, kuru dēļ atcelti pilsētas svētku pasākumi.

Pēc Vācijas plašsaziņas līdzekļu vēstītā, konflikts starp divām vīriešu grupām Kemnicā izcēlies naktī uz svētdienu apmēram pulksten trijos, kad izplatījušās ziņas, ka pēc pilsētas svētku pirmās dienas notikusi uzmākšanās kādai sievietei.

Sadurti trīs vīrieši 33, 35 un 38 gadu vecumā, no kuriem 35 gadus vecais vīrietis vēlāk slimnīcā miris. Mediji vēsta, ka sadurtie ir vācieši, bet avots policijā teicis, ka konfliktā bijuši iesaistīti dažādu tautību pārstāvji. Sīkākas ziņas par konfliktu policija nesniedz.

Svētdien ap četriem pēcpusdienā, reaģējot uz notikušo, Kemnicas centra ielās notika galējo labējo protesti. Demonstranti skandējuši “Wir sind das Wolk!” (“Mēs esam tauta!”). Laikraksta “Bild” reportieris novērojis, ka protestētāji vajājuši ārzemniekus.

Lai izklīdinātu protestētājus, policijai bijuši nepieciešami papildspēki no Leipcigas un Drēzdenes.

Saistītie raksti

Pilsētas svētku otrās dienas pasākumi, kas bija paredzēti līdz astoņiem vakarā, nekārtību dēļ pārtraukti jau četros pēcpusdienā.

Protesti organizēti sociālajos tīklos, un organizēšanā iesaistījusies arī partija “Alternatīva Vācijai” (AfD).

LA.lv