Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Vācija piedzīvo mežonīgu vētru un sniegputeni1


18.03.2018. Vācijas vidienē Harcā plosījās spēcīga vētra līdz pat 115 km/h.
18.03.2018. Vācijas vidienē Harcā plosījās spēcīga vētra līdz pat 115 km/h.
Foto – LETA/AFP

Nedēļas nogalē Vācijā plosījusies spēcīga vētra un sniegputenis, kas radīja ievērojamus traucējumus satiksmē – gan uz zemes, gan ūdenī un gaisā, vēstīja Vācijas medijs “Spiegel online”. Glābšanas dienesti strādājuši pilnā sparā.

Tā, piemēram, Harcā, kas atrodas Vācijas vidienē netālu no Leipcigas, vējš bija sasniedzis orkāna spēku – plosījies ar 115 km stundā, ziņojis “dpa.de”  laika ziņu vērotājs. Gaisa temperatūra tur bija nokritusies līdz  -15 grādiem pēc Celsija, taču vēja dēļ bijusi sajūta, ka ārā valda Sibīrijas cienīgs aukstums vismaz mīnus 50 grādi pēc Celsija. Turklāt līdz ar vēju Harcā bijusi spēcīga snigšana.

Nedēļas nogalē visā Vācijā valdījis pamatīgs sals. Sniegs, stiprais vējš un līdz ar to radītie traucējumi satiksmē iespaidoja lielāko daļu Vācijas iedzīvotāju. Vairāki cilvēki tika ievainoti satiksmes negadījumos.

Aizvadītās svētdienas rītā bija izveidojusies bieza sniega sega plašā Bavārijas teritorijā Vācijas dienvidos. Arī te uz auoceļiem notikušas neskaitāmas avārijas. Tūringenā daudzi autobraucēji tika ieputināti sniegā.

Savukārt Vācijas vidienē Hesenē vētra izgāzusi aptuveni 150 kokus, aizšķērsojot gan valsts nozīmes, gan vietējās nozīmes autoceļus. Tādēļ avārijas un glābšanas dienesti strādājuši pastiprinātā režīmā, vēstī “Spiegel online”.

Vētra spēcīgi plosījusies arī Vācijas ziemeļos, Šlēsvigas-Holšteinas reģionā pie jūras. Spēcīgais vējš izsvaidījis daudzas laivas, kuras vajadzēja pēc tam sameklēt un pietauvot no jauna. Mežonīgajā austrumu vējā cietis arī kāds prāmis ziemeļu piekrastes ostā, kas pārvadājis automašīnas. Glābējiem nācies atsūknēt ūdeni no prāmja.

Galerijas nosaukums

Kā ziņo vācu medijs, satiksmes traucējumi bijuši arī Leipcigas galvenajā dzelzceļa stacijā, kur “vilcieni vai nu izkrituši no grafika, vai arī stipri kavējušies”.  Kāds stacijas darbinieks paudis cerību, ka šo pirmdien vilcieni atkal kursēs ierastajā režīmā.

Vētras postījumu dēļ cietis arī kāds ātrvilciens jeb ICE, kas kursē starp Ķelni un Berlīni. Tas sadūries ar nogāzušos koku uz sliedēm. Vilcienā tobrīd bijuši apmēram 600 pasažieri. Neviens cilvēks neesot cietis. Tādēļ starp Bīlefeldi un Gīterslohu uz brīdi tika apturēta vilcienu kustība, pasažierus tur nācies nogādāt galamērķī ar autobusiem. Uz vakarpusi vilcienu satiksme negadījuma vietā tikusi atjaunota.

Tāpat vācu medijs vēsta, ka vētras dēļ Leipcigas/Halles un Drēzdenes lidostās nācies attīrīt skrejceļus no sapūstās sniega kārtas, kādēļ vajadzējis atelt dažus lidmašīnu reisus.

Saistītie raksti

Ziemeļjūras piekrastē Vācijas ziemeļos tika evakuēti vairāki privātmāju īpašnieki, lai viņus spēcīgais vējš neiepūstu jūrā.

Kopumā aukstuma vilnis reizē ar spēcīgo vēju un sniegu paralizēja satiksmi daudzviet Vācijā, kādēļ visā valstī nedēļas nogalē tika atcelti daudzi lidojumi un vilcienu reisi. Uz autoceļiem notikušas neskaitāmas auto avārijas.

Skatīt pievienoto video.

LA.lv