Sports
Citi sporta veidi

VIDEO: Vācijas šķēpraidim Feteram otrais visu laiku tālākais metiens 0

epa06082042 Johannes Vetter of Germany reacts during the javelin final at the International Athletics Meeting in Lucerne, Switzerland, on Tuesday, July 11, 2017. EPA/GIAN EHRENZELLER

Vācijas šķēpmetējs Johaness Feters ar metienu 94,44 metru tālumā kļuvis par otru labāko šķēpraidi aiz leģendārā Jana Železnija.

Feters otrdien sacensībās Lucernā četras reizes šķēpu meta aiz 90 metru atzīmes. Pirmajā mēģinājumā vācietis, kur personīgais rekords pirms tam bija 89,68 metri, aizmeta 90,75 metrus, kam sekoja 91,06 metru un 93,06 metru tāli metieni.

Tiesa, ar to nebija gana, un 24 gadus vecais Feters ceturtajā mēģinājumā šķēpu raidīja 94,44 metru tālumā.
Tālāk par Feteru ar jaunās konstrukcijas šķēpu metis tikai leģendārais čehs Jans Železnijs, kura 1996.gadā sasniegtais pasaules rekords ir 98,48 metri. Tāpat arī nākamie trīs Železnija labākie rezultāti ir tālāki par Fetera otrdien mestajiem 94,44 metriem.

Pirms tam otrs labākais šķēpmetējs aiz Železnija bija Fetera tautietis Tomass Rēlers. Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Rēlers maija sākumā šķēpu raidīja 93,90 metru tālumā, bet otrdien viņš ar 89,45 metriem bija otrais. Feters mēneša laikā trīs reizes aiz sevis atstājis Rēleru – Dimanta līgas posmā, Vācijas čempionātā un sacensībās Lucernā.

“Pēc pirmajiem diviem mēģinājumiem bija daudz adrenalīna. Pirmais metiens pāri 90 metriem deva impulsu. Sasniedzu savu šīs sezonas mērķi un laboju Vācijas rekordu. Man nav ko teikt. Vācijas šķēpa mešanas panākumu atslēga ir tas, ka esam laba komanda. Esam labi draugi, un mums ir profesionāli treneri. Pēc iesildīšanās sagaidīju, ka metīšu 90 metrus, bet 94,44 metri ir kaut kas neticams. Man vajadzēs pāris dienas, lai to sagremotu. Šķēpa mešana pasaules čempionātā Londonā būs vienas no aizraujošākajām sacensībām,” Starptautiskā Vieglatlētikas federācija citē Feteru.

Šajās pašās sacensībās vīriešiem startēja Latvijas pārstāvji Rolands Štrobinders un Ansis Brūns. Štrobinders labākajā mēģinājumā rīku raidīja 80,15 metrus un palika ceturtajā vietā, kamēr Brūns ar 75,16 metriem astoņu dalībnieku konkurencē bija sestais. Savukārt dāmu konkurencē Līna Mūze ar 59,64 metriem bija trešā.

LA.lv