×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
26. aprīlis, 2018
Drukāt

VIDEO: Vai jāuztraucas par ķīniešu kopienas veidošanos Latvijā? Atbild eksperte (12)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas Stradiņa universitātes Ķīnas centra direktore Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova

Vai ķīniešu ieceļošana kopienas veidošanās Latvijā ir lieta, par ko būtu jāstraucas un no kā jābaidās? Uz jautājumu atbild Rīgas Stradiņa universitātes Ķīnas centra direktore Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova.

Vairāk lasiet intervijā “Latvijas Avīzē” tuvākajā laikā.

Video – Juris Lorencs, Karīna Miezāja

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nevis eksperte, bet kārtējā stulbā mākoņu stūmēja, kas savas iedomas un fantāzijas uztver par realitāti. Viņai nav ne mazākās sajēgas par apspriežamo problēmu.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Ķīnieši neasimilējas, viņi veido noslēgtas kopienas. Šīs kopienas (angliski “chinatown”) ir kā mazas Ķīnas. Viņas turpina augt drošās rietumvalstīs, kurās ķīnieši nejūtas apdraudēti. Valstīs kuras ķīnieši uzskata par sev “bīstamām, šādas kopienas/kolonijas neveidojas.

 4. eiropieshu rases genocids noslepts aiz skaistiem un neitraliem vardiem par ”migraciju” , ”begliem” , ”vies”-”stradniekiem” utt

 5. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Jūs, te, nedomājiet rīkoties pret manām nacionālajām jūtām… teica mironis.

 6. Unai patīk ķīnieši, lai tak brauc uz Ķīnu dzīvot. Citādi tā pat kā krievus ,- laukā nedabūsi.
  Reku rados jau sagāja ar ķīniešiem, ir bērni par Mio, Kio nosaukti. Nu jā, Laviešu par maz izbraukuši. Jāprecas ar ķīniešiem.

 7. Vai nepietiek ar krievu kopienu, kuri dzīvo noslēgtā vidē un ar kuriem var viegli manipulēt! Tādu pašu vēl vienu piekto kolonu? Un kā ar mēli( no krievu valodas iespaida), ir dažādas valodas nevis mēles!

 8. Ar vienu vaardu sakot..buus un briest lieli suudi

 9. “Tāda ideoloģija, ka nebūtu jābaidās no cilvēkiem, kas izksatās savādāk, vai runā savādāk”. Liberālisms. Labestīgi naivais un muļķīgais, jo no realitātes atrauts. Cilvēki, kas runā savādāk un izskatās savādāk, ja viņu ir daudz, liek mainīties videi, kurā tu dzīvo. Ja tevi tas neuztrauc, tātad tev vienalga kas notiek ar tavu valsti, tautu, kultūru, valodu. Postmodernisms. Vienalga kādā valodā un ko runā, kādi karogi virs galvām plīv, ka tik desa zobos un iPhone rokā. Tas ir koncentrētā veidā viss tas pret ko mēs cīnījāmies 1991. gadā un uzvarējām. Kā likās – uz mūžu, bet patiesībā tikai mazliet vairāk nekā uz 10 gadiem.

  Visādā citā ziņā gan ir jāpiekrīt, ka no aziātu kopienām baidīties nevajag. Rietumos viņus raksturo mierīga un klusa līdzāspastāvēšana. Viņi ir ļoti centīgi, strādīgi, tendēti uz labu izglītību, netaisa ziepes un neiziet uz konfrontāciju. Visādā ziņā cienījami cilvēki.

  • pēc novērojumiem Atbildēt

   Vismaz viņi ir strādīgi ,mierīgi,kārtīgi ,nesalīdzinot ”ar daudzu un dažādu tautību bērniem ”.

 10. Ko jūs kariet “makaronus uz ausīm” ?! Video materiāls neapstrādāts, bez komentāra = tukša ūdens liešana. “Latvijas Mediji” redzams uz bankrota ceļa, ja nevar atrast normālu video speciālistu un piesaistīt skatītāju ar interesantu video. ” LA” video šodien vissliktākais no visiem masu medijiem. Vairs neskatīsimies !

Draugiem Facebook Twitter Google+