Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Vai Rīgas graustā izmitina viesstrādniekus no Tadžikistānas?2

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “Degpunktā” video.

Kāds bijušais celtnieks, kurš agrāk strādājis Krāsotāju ielas 29. mājā Rīgā stāsta, ka šajā namā kāds uzņēmums izīrē telpas aptuveni 10 viesstrādniekiem no Tadžikistānas, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Par nepatīkamo pieredzi dzīvot graustā raidījumam sacījis kāds bijušais palīgstrādnieks, kurš vēlējies palikt anonīms. Viņš agrāk mitinājies Krāsotāju ielas 29. namā, kas esot bīstams un nav vairs drošs cilvēkiem. Par bīstamību vēsta uz mājas sienas piestiprinātā brīdinājuma zīme.

Vīrietis mājā ar iegruvušo jumtu dzīvojis neilgu laiku un ātri vien bijis prom, taču tagad tur esot izmitināti vairāki ārzemnieki, kuriem jāpiedzīvo tie paši skarbie apstākļi. Ziņotājs apgalvo, ka viens no mājas īpašniekiem esot noslēdzis līgumu par dzīvokļu īri ar uzņēmumu, kurā noalgoti ārzemnieki no Tadžikistānas.

Vīrietis stāstīja, kā šajā namā nav ne apkures, ne labierīcību, nemaz nerunājot par ugunsdrošību.

“Tur ir tikai tualete. Ne dušas, ne ūdens tur nav. Ir elektriskā plītiņa, uz kuras uztaisīt ēst un viss,” stāsta vīrietis.

Vīrietis runājis arī ar mājas iemītniekiem par viņu dzīves apstākļiem, taču viesstrādnieki atbildējuši – līdz nav iestājusies ziema un aukstums, graustā ir iespējams izdzīvot.

Raidījums “Degpunktā” Krāsotāju ielā satika arī vienu no mājas īpašniekiem, kurš atteicies situāciju komentēt, turklāt iebildis pret video reportāžas veidošanu. “Rīgas pilsētas būvvaldes” pārstāvis raidījumam apstiprinājis, ka šajā ēkā nedrīkst uzturēties jau vairākus gadus.

Savukārt viesstrādnieki nesaprot ne vārda latviešu valodā, tāpēc, visticamāk, izvietotais plakāts viņiem nav kalpojis par izziņas avotu.

Būvvalde uzdevusi saviem inspektoriem šo māju apsekot nākošnedēļ, lai pārliecinātos par bijušā strādnieka sniegtās informācijas atbilstību patiesībai.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv