×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. jūnijs, 2018
Drukāt

VIDEO: Vai “RIMI” un “Maxima” izspiedīs mazos veikaliņus? (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pēdējā laika tendence, ka lielveikalu ķēdes “Rimi” un “Maxima” Rīgā sākušas atvērt mazus veikaliņus, ne tikai uztrauc, bet rada arī izdzīvošanas draudus mazajiem tirgotājiem. Vairāk skatieties LNT Ziņu sižetā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šīs konkurences izspiešanas dēļ es nepērku Maximas un Rimi produktus kur ir iespējams. Piemēram, es nepērku Rimi pienu, kefīru, brokastu barību, gotiņas, konservus utt — ja vien ir alternatīvi produkti.

  2. Pirmām kārtām jau valsts pati ļoti sekmīgi iznīcina mazos veikaliņus. Acīm redzot lai bruģētu ceļu ārzemnieku mazo veikaliņu veidošanai. Vieni paši mazie veikaliņi nespēj izturēt biežo kases aparātu maiņu, kā arī obligāto banku karšu norēķinu ieviešanu. VID nez kāpēc iedomājies, ka cilvēki spēj izdomāt kases aparātus, ar kuriem veikalnieki nespēs krāpties. Tā kā lielveikalu ķēdēs apgrozās varen lielas naudas summas, bet par lielu naudu velns danco. Un to ko izdomājis cilvēks, to apiet arī spēs cilvēks. Lobējot kases aparātu tirgotājus VID bez kādiem kreķiem spiež lietot kases aparātus gandrīz visiem vienādus, vai esi lielveikalu ķēdē, vai esi mazais veikaliņš. Lielie krāpjas un spiesti mainīt noteiktu firmu kases aparātus. Maziem nav tādi ienākumi, lai spētu piedalīties krāpšanās izklaidēs, bet kases aparāti jāmaina tik pat bieži.

  3. pieaugot labklājībai Atbildēt

    tādām RIMI un kur nu vēl MAXIMA vajadzētu iet mazumā, jo tie ir 3. šķiras veikali, kuri labākā gadījumā tirgo otrās šķiras preci. Tik un tā, kvalitāte labāka ir kā mazos sakņu veikaliņos, tā skārņos, tā maiznīcās un konditorejās. Nevienā Eiropas valstī mazie veikaliņi, ja viņos nekrāpjas un tirgo labu preci, nav izzuduši, jo labklājībai augot, cilvēki pērk augstākās kvalitātes preces. Tādu lielveikalu, kādi ir Austrijā un Šveicē, tā būt vēl ilgi nevarēs, kā trūcības, tā mentalitātes dēļ, kas piemīt lielai daļai iedzīvotāju.

  4. Pamatā viss atkarīgs no pircēja. Kad maxima un rimi visu pārņems, tad pēc tam varēs diktēt visiem. Nu maximu jau nu nevajadzētu atbalstīt kaut vai aiz attieksmes.

Draugiem Facebook Twitter Google+