Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Vangažos naktī uguns noposta metālizstrādājumu ražotnes angāru0

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “Degpunktā” video.

Naktī uz ceturtdienu Pierīgā – Vangažos – izcēlies viens no pēdējā laika postošākajiem ugunsgrēkiem, degšanas platībai sasniedzot 6000 kvadrātmetru. Notikuma vietā strādāja vairāk nekā 40 ugunsdzēsēji, tā šovakar vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Uguns liesmas plosījās vienā no metālizstrādājumu ražošanas uzņēmuma SIA ”Izoterms” angāriem. Ugunsgrēkā cietušā uzņēmuma vadība, kas zaudēja plašu angāru un darbam nepieciešamos materiālus, atteikusies raidījumam komentēt notikušo vai atbildēt uz jautājumu, kāpēc darba telpās neizdevās saglabāt ugunsdrošību.

Telpā tika glabātas tērauda caurules un to savienojumi, kas ugunsgrēkā neatgriezeniski aizgājušas postā. Ugunsgrēks sācies celtnes kreisajā pusē, tāpēc, lai novērstu tā izplatīšanos pa visu angāru, dzēšanas darbi tika uzsākti no celtnes labās puses. Darbu apgrūtināja lielais vējš, un angārs bija no viegli uzliemojoša materiāla, pastāstīja ugunsdzēsēju pārstāvis. Turklāt arī ūdens ņemšanas vieta liesmu dzēšanai bija patālu.

Talkā nāca arī Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Glābējiem kopīgiem spēkiem liesmas izdevās lokalizēt ap pulkst.4 no rīta, taču vairākas ugunsdzēsēju brigādes uzkavējās ilgāk, lai pārliecinātos par drošību. Lielu daļu ēkas glābējiem izdevies nosargāt un ugunsgrēku lokalizēt, lai tas neizplatītos vēl plašāk.

Pagaidām nav skaidrs, kādēļ ugunsgrēks izcēlies.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv