Latvijas čempione futbolā Jūrmalas “Spartaks” otrdien viesos UEFA Čempionu līgas (ČL) otrās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē prata parādīt raksturu un nospēlēt neizšķirti 1:1 (0:0) ar Kazahstānas spēcīgāko klubu “Astana”, tomēr divu spēļu summā jūrmalnieki cieta zaudējumu un izstājās no tālākās dalības turnīrā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

“Spartaks” divu spēļu summā piekāpās ar rezultātu 1:2, jo pirmajā mačā pirms nedēļas savā laukumā zaudēja ar 0:1.

Zīmīgi, ka “Astana” komandai abus vārtus šajos dueļos guva Ganas futbolists Patriks Tvumasi, kurš savulaik spēlēja “Spartaka” rindās, savukārt Latvijas kluba rindās otrdien izcēlās Edgars Vardanjans.

Jūrmalas klubam šī bija debija UEFA Čempionu līgā. Jāpiebilst, ka otrdien Astanā aizvadītā spēle pēdējā pie Jūrmalas komandas stūres bija galvenajam trenerim Marekam Zubam, kurš turpmāk būs Baltkrievijas komandas Soļigorskas “Šahtjor” galvenais treneris.

Latvijas čempioni otrdienas mačā parādīja cienījamu sniegumu, otrajā puslaikā spējot panākt neizšķirtu, kā arī pēc tam vairākkārt bīstami uzbrūkot, tomēr izraut uzvaru un tikt pie sensacionāla panākuma divu spēļu summā jūrmalniekiem neizdevās.

Pirmajā puslaikā “Spartaks”, cenšoties spēlēt uzbrukuma futbolu, sākumā vairākas reizes izdarīja bīstamus sitienus, bet labāko iespēju nerealizēja Jevgēņijs Kozlovs, kurš netrāpīja gandrīz tukšos pretinieku vārtos. Savukārt puslaika beigās pārsvars jau piederēja mājiniekiem, taču rezultāts pirmo 45 minūšu laikā netika atklāts.

Savukārt otrā puslaika sākumā rezultātu atklāja “Astana”, kad pēc Latvijas komandas kapteiņa Edgara Gaurača kļūdas ātrā uzbrukumā precīzs bija Tvumasi.

“Spartaks” gan nepadevās un turpinājumā pārņēma iniciatīvu, savu panākot 72.minūtē, kad precīzs bija Vardanjans. Tiesa, gūt vēl vienus vārtus, kuri nodrošinātu iekļūšanu nākamajā kārtā, jūrmalniekiem neizdevās, bez tam mača pēdējās minūtēs bīstamāk atkal uzbruka “Astana” futbolisti, taču viesus glāba vārtsargs Jevgēņijs Ņerugals.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā mačā “Spartaks” savā laukumā cieta zaudējumu ar 0:1, viesiem vārtus gūstot jūrmalnieku bijušajam futbolistam Tvumasi. Jau nākamajā dienā Baltkrievijas mediji ziņoja, ka Zubs pametis Jūrmalas vienības galvenā trenera amatu un kļuvis par Soļigorskas “Šahtjor” stūrmani, tādējādi amatā nomainot Oļegu Kubarevu, kurš pērn aizveda “Spartaku” līdz Latvijas čempionu titulam.

Sestdien “Šahtjor” izziņoja, ka panākuši vienošanos ar Zubu, kuram pienākumi jāsāk pildīt trešdien, taču poļu speciālists un Baltkrievijas klubs bija vienojušies, ka viņš varēs vadīt komandu arī kvalifikācijas trešajā kārtā, ja to izdosies sasniegt, tomēr tagad ir skaidrs, ka poļu speciālists savas gaitas pie Latvijas čempionu stūres ir noslēdzis.

“Astana” UEFA Čempionu līgas trešajā kvalifikācijas kārtā tiksies ar Polijas klubu Varšavas “Legia” vai “Mariehamn” no Somijas. Šo abu vienību pirmajā duelī Varšavas klubs izbraukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 3:0, tikpat kā nodrošinot vietu nākamajā kārtā.