Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Vecsaules pagastā centušies apglabāt bīstamos atkritumus0


Valsts Vides dienests atklājis nelegāli apbedītus atkritumus Vecsaules pagastā.
Valsts Vides dienests atklājis nelegāli apbedītus atkritumus Vecsaules pagastā.
Foto: Valsts Vides dienests

Vides dienesta inspektori nedēļas nogalē uzzināja, ka strādnieks, kurš centies atbrīvoties no atkritumu konteinera nelegālā izgāztuvē Vecsaules pagastā, esot saistīts ar tiem, kuri  noziegumu pastrādājuši. Kāds iedzīvotājs arī sniedzis anonīmu informāciju par atkritumu sastāvu – tas, kā izrādās, ir ķīmiski bīstams, ziņo LNT raidījums “Degpunktā”.

Pagājušajā nedēļā jau mediji vēstīja par nelegālo izgāztuvi, kas uzieta Bauskas pusē. Kāds kaitnieks 200 kvadrātmetru platībā piemēslojis kādas sirmgalves īpašumu, atstājot tur “dažādus būvgružus, kā arī melnu, ķepīgu vielu, kura nodota ekspertīzēs sastāva pārbaudei”. Raidījums ”Degpunktā” ieradās notikuma vietā un sastapa kādu, kurš centās atbrīvoties no pierādījumiem.

Vides dienests nolēmis, ka notiekošais noteikti ieinteresētu arī pašvaldības policiju. Jelgavas reģionālās vides pārvaldes kontroles daļas vadītāja Evita Beitlere raidījumam atzina ka vīrieša aizturēšana izrādījusies sekmīga. Pāris dienas pēc notikušā esot izdevies apsekot aizdomās turamos.

Kaitējums videi ir tomēr apjomīgāks, nekā vides dienestam sākotnēji sķita. Ekspertīzēs atklājies, ka atrastā “melnā viela” ir bīstama un jau sajaukusies ar grunti iepriekš izraktā ūdenstilpnē.

Saistītie raksti

“Viennozīmīgi var secināt, ka tur ir apglabāti arī bīstamie atkritumi. Šobrīd ir jāveic teritorijas izpēte, bet daudzumi ir, viennozīmīgi var teikt, ka tie ir lieli apmēri,” pauž Vides dienesta pārstāve.

Ja pēc teritorijas izpētes pierādīsies, ka aprakto atkritumu daudzums sasniedz provizoriski aprēķināto, tad par notikušo tiks uzsākts kriminālprocess, vēstīja “Degpunktā”.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv