×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Viens no slavenākajiem kriminālnoziedzniekiem Latvijā iežēlina tiesu (8)

Kadrs no videoKadrs no video

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa šā gada 3.jūnijā piespriedusi nosacītu sodu rūdītam narkotiku tirgotājam, kas ar šo biznesu nodarbojies vismaz pēdējos 12 gadus. Viņš ir bijis apcietināts Ekvadorā, izcietis sodus Vācijā un Francijā. Pirms pusgada pieķerts tirgojam lielu daudzumu amfetamīnu Latvijā. Par šādu nodarījumu paredzēts reāls cietumsods līdz 15 gadiem. Taču tiesas ieskatā narkotiku tirgotāja veselības stāvoklis neļāva viņam saņemt reālu cietumsodu, vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Kā norāda raidījums, Vladimirs Mitrevičs ar iesauku Podsolnuhs ir viens no slavenākajiem Latvijas kriminālnoziedzniekiem. Pēdējās publiski pieejamās ziņas vēsta, ka 2010.gadā viņš izdots tiesāšanai Vācijā, kur bija organizējis noziedzīgu grupējumu. Tam policija atsavinājusi narkotikas gandrīz miljarda eiro vērtībā. Latvijā vien policija toreiz apcietināja 24 cilvēkus, atrada 11 kilogramus kokaīna, pusotru kilogramu heroīna un 100 000 ekstazī tablešu. Gadu iepriekš Ekvadoras policija aizturēja Mitreviča organizētu kuģi ar 21 tonnu melises sīrupa un kokaīna maisījumu.

Latvijā Mitrevičs 1982.gadā ir tiesāts par zādzību, 1997.gadā par izvarošanu un automašīnas zādzību, 1999.gadā par tīšu miesas bojājumu nodarīšanu, 2000.gadā par kāda uzņēmēja dēla nolaupīšanu un visbeidzot 2004.gadā par narkotiku glabāšanu.

Pēdējā zināmā epizode Podsolnuham bija Pļavnieku kapos. Tur viņš veica darījumu ar vairāk kā diviem kilogramiem amfetamīna. Par to policija viņu aizturēja. Tas notika pērnā gada oktobrī. Policija cītīgi vāca pierādījumus. Centās izsekot darījumiem. Pēc pēdējās narkotiku partijas apcietināja Podsolnuhu un viņa līdzdalībniekus. Lietu ātri nodeva prokuratūrai, kura tiesā Podsolnuham prasīja septiņus gadu reālas brīvības atņemšanas.

Podsolnuhs tiesā pilnībā savu vainu atzina.

Taču reāls cietumsods nesekoja, jo Mitrevičs no Austrumu slimnīcas un kādas ārsta prakses bija saņēmis izziņas par slikto veselības stāvokli. Savā lietā viņš iesaistīja arī tiesībsargu Juri Jansonu, kurš Podsolnuham izsniedzis atzinumu, ka cilvēkam ar tādu veselības stāvokli Latvijas cietumi nespēj sagādāt cilvēka tiesībām atbilstošus apstākļus. Lietā tika iesaistīta arī Centrālcietuma administrācija. Cietuma direktora vietnieks bija nosūtījis tiesai apliecinājumu, ka cietums vēl nav piemērots invalīdu izmitināšanai. Tiesas sēdes notika ar video translācijas palīdzību. Podsolnuhs tajās piedalījās ratiņkrēslā no Olaines cietuma slimnīcas.

Raidījums “Nekā personīga” Podsolnuhu sastapa pie mājas pāris nedēļas pēc tiesas sprieduma. Ratiņkrēsls viņam vairs nebija nepieciešams.

Tiesnese savu lēmumu piespriest Podsolnuham nosacītu sodu pamato ar to, ka šādu sodu prokurors prasījis viņa pāriniekam. Lai arī pārinieks lietā bijis tikai izpalīgs, bet visu organizējis Podsolnuhs, pirkuši un pārdevuši narkotikas esot abi, tātad abi esot jāsoda vienādi. Turklāt, lai gan Podsolnuhs tiesas zālēs ir bijis tik bieži, cik dažs labs savā dzīves laikā pie zobārsta, kopš pēdējās sodāmības esot pagājis pietiekoši ilgs laiks, lai viņš tiktu uzskatīts par nesodītu.

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesā lietu skatīja tiesnese Anita Dzērve. Viņa, aizbildinoties ar to, ka spriedumam vēl ir pārsūdzības laiks, no intervijas atteicās. Tādēļ sprieduma motīvus skaidroja tiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Sandra Strence:”Tiesnese ir atzīmējusi, ka šīs sodāmības ir dzēstas. Līdz ar to mēs nevaram uzskatīt viņu par iepriekš sodītu. Līdz ar to tie pamatdati ir abām personām vienādi.”

Prokurora ieskatā ar šo spriedumu sabiedrībai tiek parādīts, ka narkotiku tirgošana var palikt nesodīta, ja vien apsūdzētais uz tiesu atnesis pietiekami daudz slimnīcu izziņu. Prokurors jau sagatavojis apelācijas protestu, lai Mitrēviču tomēr nogādātu aiz restēm. Par tāda apjoma darījumiem, kādus veicis Podsolnuhs ir paredzēts reāls cietumsods no pieciem līdz 15 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    par lielciparu banknošu skaitu katru tiesnesi var iežēlināt

  2. Ha ha ēd tik iekšā visas tās lietas un dzīve būs rožaināka,..

  3. Narkotiku tirgonim naudas tiesas iežēlināšanai pietiek, arī lai sadabūtu izziņas par sliktu veselību. Nevienam, ieskaitot tiesībsargu nerūp ka desmitiem mazo narokomānu būs jāizcieš cilvēka prātam neizturamas mokas, līdz tie nobeigsies kāda graustā. Ka tik noziedzniekam mīksta gulta un laba aprūpe. Tādas tās jaunā laikmeta Eiropas vērtības un prioritātes.

  4. Tā taču Latvija ar pērkamam amatpersonām.

  5. Vai tad kādamtas vel nau skaidrs ka darbonis jau sēdētu ASV -25/30 gadu bezamnestijas iespējām ,ja vien nebūtu iztirgojis Aģenta statusu. Tapeic arī kā pīlei ūdens.Jabrīnās kā vel darbinieki nau devuši pēdejo apmaksas reiķinu. Laikam vajag pagaidīt .

  6. Ir jabrīnās cik dumja ir kriminālā pasaule ja nesaprot ka V.Mitrevičs ir kļuvis par nopelniem bagāto Aģentu. Daudziem pietiek ar 1% lai sēdētu saules mūžu ,bet šim kā ūdens no pīles ,tātad jagaida kad aizies, un sarīkos izvadīšanu ,pavadīšanu.

  7. Un priekš kam policijai tērēt savu laiku narkotirgoņu ķeršanai ? Varbūt izformējam policiju ? Vai varbūt to tiesu ?

  8. Ja jau apgrozīja tādus apjomus, gan jau tiesai ar kas atlēca ???

Draugiem Facebook Twitter Google+