×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Vīrietis jau sešus gadus dzīvo zem Zemitāna tilta (6)

Kadrs no videoKadrs no video

Vairāk nekā piecdesmit gadus vecais Aivars jau sešus gadus spiests dzīvot uz ielas, vēsta LNT raidījums “Degpunktā”.

Celtnieks sev mitekli atradis zem Zemitāna tilta Rīgā.  Aivars darbu meklējis un atradis, taču vienmēr kaut kas nogājis greizi – te darba devējs nav gribējis slēgt līgumu, te darba samaksa nav bijusi pietiekama.

Viņš uzskata, ka celtniekam būtu jāsaņem vismaz 25 eiro dienā, taču darba devēji bieži vien šīs profesijas pārstāvjiem maksājot krietni mazāk vai nesamaksājot vispār.

Kamēr ārā ir silts – Aivars par dzīves apstākļiem nebēdā. Tik vien, ka bērni no tuvējām mājām nākot apmētāt viņu ar šķembām.

Jautāts par nākotnes plāniem viņš rausta plecus un atzīst, ka reizēm piezogas izmisums un domas par pašnāvību.


Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Es no šīs stacijas uz mājām braucu jau desmit gadus. šo kungu gan neesmu ievērojusi, bet viņi tur tusē barā. Salīdzinoši jauni vīrieši, kas labāk laiku pavada pa miskastēm un dzerot. Nekautrējas prasīt naudu ne veciem cilvēkiem, ne bērniem. Par vienu no šiem kungiem veikala pārdevēja mācēja stāstit, ka viņam ir māsa un viņam ir kur dzīvot, bet viņam patīk bomžot. Bēdīgākais ir tas, ka sākot no rudens Zemitānu stacijas ēkā nav iespējams uzturēties, jo šie cilvēki ar savām smirdīgajām paunām izgāžās pa visiem uzgaidāmās telpas krēsliem.

 2. Šo situāciju vislabāk raksturo internacionāla frāze “Who cares?” Mani tas neinteresē. Esmu nodarbināta ar to, lai mana ģimene nedzīvo zem tilta. Kaut kādas nebūt iestādes? Kuras? Nodrošinātības valsts aģentūra? Mājokļu kaut kas? Lai samaksātu par dzīvojamo vietu, kaut kas jādara, ja neesi invalīds, bērns vai pensionārs, strādā kaut Rimi, Supernetto, citā tādā iestādījumā. Kā mazturīgais Maksā par maz? Sūdzies. Pasūdzējies, izmeta? Meklē citu vietu. Neizmeta? Labāk pacenties, jo drīz izmetīs. Vēl neizmeta? Priecājies, tev paveicās.
  Ja godīgi, es to nesaprotu. Zinu likumu stulbumu, bet, ņemot vērā, ka mūsu ģimene kopš 1923.gada īrē (ok, tagad jau ipašniekiem piespiedu kārtā) dzīvokli Rīgas centrā un, ja es gribētu, īrētu arī turpmāk, man ir pierādījies, ka, ja grib, var izdzīvot. Nebūs viegli, nebūs “cilvēka cienīgi”, bet pēc tam nebūs jādzīvo zem tilta.

 3. mums par bēgļiem jādomā, ne par saviem cilvēkiem…..

  • un kam par viņu būtu jādomā? Kas tie par gļēviem un nevarīgiem večiem, kuri labāk dzīvo zem tilta, nevis iet strādāt? Alga par mazu? Kurš gan ņems darbā no patiltes cilvēku, un maksās lielu algu nezinot par viņu neko. Sevi ir jāpierāda, un tad arī vari uz kaut ko pretendēt. Sēdēt zem tilta un žēloties protams ir vieglāk.

   • kamēr tādam tupenim kā tev pierādīs, paies 100 gadi un tu maksāsi tā, ka man nezin no kurienes vēl būs jāpiemaksā, lai pie tevis strādātu ! Tā ?
    Un allaž būšu sliktais – tad par jaunu(nav “pieredzes”), tad par vecu( nedaru darbu sprinta skrējienā), tad “lieki čammājos”(kad gribu darbu padarīt tā, lai tāda MAXIMA neuzgāžas uz galvas), tad vainīgs esmu es(ja MAXIMA uzgāžas uz galvas kādam). Tā ?

Draugiem Facebook Twitter Google+