×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Visbiežākie slīkst bērni un personas alkohola reibumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Visbiežākie slīcēji ir bērni un personas alkohola reibumā, šodien atklājot peldsezonu, žurnālistiem pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvji.

Bērni nokļūst riskantās situācijās, jo vecāki viņus nepieskata vai arī nav padomājuši par atbilstošiem peldlīdzekļiem savām atvasēm. Savukārt iereibušajiem peldēšanu traucē alkohola daudzums organismā un spēku pārvērtēšana.

Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass pastāstīja, ka pērn pašvaldības policijas glābēji Rīgā izglābuši četrus cilvēkus, taču policijas uzdevums ir paralēli peldētāju uzraudzīšanai nodarboties ar sabiedriskās kārtības uzraudzīšanu, piemēram, vai atpūtnieki nelieto alkoholu un nesmēķē tam neparedzētās vietās.

Viņš gan vērsa uzmanību, ka disciplīna Rīgas oficiālajās peldvietās uzlabojas, jo, pilsētai attīstoties, tiek sakārtota arī vide un infrastruktūra pludmaļu tuvumā. “Vides sakārtošana veicina atpūtas kultūru,” uzsvēra Lūkass.

Peldsezonā Rīgas oficiālajās peldvietās “Vecāķi”, “Bābelīte”, “Vakarbuļļi”, “Daugavgrīva”, “Rumbula”, “Lucavsala” un “Ķīpsala” sabiedrisko kārtību un atpūtnieku drošību uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki.

2015.gadā Rīgas pašvaldības pludmalēs Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki 24 atpūtniekiem snieguši medicīnisko palīdzību, pludmalēs atraduši 19 nomaldījušos bērnus. Rīgā pašvaldības uzraudzītajās peldvietās kopš 2003.gada nav noslīcis neviens cilvēks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+