Pateicoties kanādiešu uzbrucēja Brendona Makmilena diviem vārtiem noslēdzošajā trešdaļā, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” trešdien sava Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas tālākā izbraukuma otrajā spēlē ar 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) pārspēja Vladivostokas “Admiral”, kuras pieteikumā nebija latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Bez Makmilena rīdzinieku rindās vārtus trešdien guva arī Miķelis Rēdlihs, kamēr “Admiral” rindās ar precīzu metienu atzīmējās Roberts Saboličs.

Šī spēle iesākās ļoti vētraini, jo jau 23.sekundē pēc Saboliča metiena ripa ar rikošeta palīdzību atrada ceļu Rīgas “Dinamo” vārtos. Tiesa, neizšķirta panākšanai rīdziniekiem bija nepieciešamas tikai 25 sekundes, jo pretuzbrukumā lielisku Mika Indraša piespēli uz brīvo malu izmantoja Miķelis Rēdlihs, kurš ar vienu pieskārienu raidīja ripu vārtos.

Zīmīgi, ka divas ripas spēles pirmo 48 sekunžu laikā ir jauns KHL rekords. Iepriekšējais labākais šāda veida sasniegums bija kopš 2008./09. gada sezonas, kad Maskavas apgabala MVD un Čerepovecas “Severstaļ” duelī divas ripas tika iemestas pirmo 55 sekunžu laikā.

Pēc tik vētraina cīņas sākuma spēles temps turpinājumā gan pierima, bet nedaudz lielāka iniciatīva piederēja “Admiral” komandai. Piektajā minūtē noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs, tomēr neko vērā ņemamu mājinieki izveidot nespēja. Savukārt 12.minūtē īsā laikā abas vienības nopelnīja pa divu minūšu sodam, bet rezultāts ne tobrīd, ne arī pirmā perioda turpinājumā nemainījās, komandām aizvadot vārtu gūšanas iespējām ne pārāk bagātu spēli.

Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē “Admiral” nopelnīja divu minūšu sodu, tomēr vairākumu Rīgas klubs neizmantoja. Otrā perioda ievadā noraidījumu gan saņēma Gunārs Skvorcovs, turklāt tā laikā mājiniekiem radās lieliska iespēja no jauna izvirzīties vadībā – pēc Saboliča metiena ripu neizdodas nofiksēt rīdzinieku vārtsargam Mantam Ārmalim, kā rezultātā pēc abu komandu hokejistu cīņas nebija tālu, lai tā nonāktu vārtos. Tomēr Latvijas komandas hokejistiem izdevās likvidēt briesmas pie saviem vārtiem, ripu izmetot ārpus savas aizsardzības zonas.

Otrajā periodā laukumā bija vērojams aktīvs hokejs, kas gan neizcēlās ar vārtu gūšanas iespējām. Perioda turpinājumā komandas vēl nopelnīja pāris noraidījumus, turklāt “Admiral” hokejisti uz noraidīto soliņa devās divas reizes, taču Rīgas “Dinamo” par spīti metienu pārsvaram vārtus neguva. Līdz ar to rezultāts pēc otrās trešdaļas arī bija neizšķirts 1:1.

Noslēdzošā – trešā – trešdaļa sākās diezgan aktīvā hokejā, turklāt vienā no uzbrukumiem smailē atkal bija Saboličs, tomēr viņš Ārmali nepārspēja. Cīņas 48.minūtē pēc spēka paņēmiena pret Deniju Kristo rīdzinieku uzbrucējs Ņikita Jevpalovs un pretinieku hokejists Daniils Kurašovs nometa cimdus, tomēr kautiņā sitienus izdarīja tikai “Admiral” hokejists. Abi pēc tam nopelnīja pa noraidījumiem, bet 53.minūtē Rīgas “Dinamo” ieguva vēl vienu vairākumu.

Viena hokejista pārsvaru Latvijas komandai atkal neizdevās realizēt, tomēr vārti tika gūti neilgi pēc vairākuma, jo pēc Karla Stolerija nesekmīga metiena ripu pretinieku būrī raidīja Makmilens. Zīmīgi, ka īsu brīdi pirms tam “Admiral” bija trāpījuši par Rīgas “Dinamo” vārtu stabu. Vien trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Vladivostokas vienība nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un šoreiz rīdzinieki vairākumu izmantoja, kad no zilās līnijas nesekmīgi meta Ansi Salmela, bet pēc tam ripa nonāca pie Ginta Meijas, kurš to piespēlēja savus otros vārtus guvušajam Makmilenam.

Noslēgumā “Admiral” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas cerētos augļus nenesa, rezultātam vairs nemainoties.

“Admiral” komandu pārstāvošais latvietis Bārtulis šajā mačā nepiedalījās, izlaižot otro spēli pēc kārtas.

Rīdzinieki šī gada pēdējā KHL izbraukuma pirmajā mačā pirmdien ar rezultātu 1:3 Šanhajā piekāpās aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Pekinas “Kuņluņ Red Star” komandai.