Sports
Ziemas sports

VIDEO: Vona krīt karjeras pēdējā supergigantā, pasaules čempiones titulu izcīnot Šifrinai0


Lindsija Vona (centrā) pēc kritiena ar sāpju grimasi sejā pamet trasi.
Lindsija Vona (centrā) pēc kritiena ar sāpju grimasi sejā pamet trasi.
Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Titulētā amerikāņu kalnu slēpotāja Lindsija Vona otrdien Orē, Zviedrijā, aizvadot savas pēdējās sacensības supergiganta disciplīnā, piedzīvoja kritienu pasaules čempionātā, kamēr par planētas meistarsacīkšu uzvarētāju kļuva viņas tautiete Mikaēla Šifrina.

Vona lielā ātrumā aizķēra vienu no karogiem un piedzīvoja kritienu, pēc tam ietriecoties aizsargžogā. Vona pēc kritiena un palīdzības saņemšanas trasi pameta pašas spēkiem, lēni noslēpojot līdz finišam.

Šonedēļ Vona pasaules čempionātā liek punktu savai karjerai. Viņa sestdien vēl plāno piedalīties nobraucienā. Amerikāniete savas karjeras laikā Pasaules kausā guvusi 82 uzvaras, tikai par četru panākumu tiesu atpaliekot no visu laiku labākā sasnieguma. Līdz ar karjeras noslēgšanu viņa tā arī nepārspēs rekordistu Ingemaru Stēnmarku no Zviedrijas.

Šifrinai uzvara ātruma disciplīnā

Tikmēr uzvaru izcīnīja šī brīža silgtākā kalnu slēpošanas zvaigzne Mikaēla Šifrina, kurai šis ir ceturtais pasaules čempiones tituls karjerā.

23 gadus vecā sportiste finišēja pēc vienas minūtes un 4,89 sekundēm, kas viņai tikai par 0,02 sekunžu tiesu ļāva apsteigt Itālijas pārstāvi Sofiju Godžiju. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās šveiciete Korīna Zutere, kura no Šifrinas atpalika par 0,05 sekundēm.

Supergigants nemaz nav Šifrinas spēcīgākā disciplīna, jo lielākos panākumus viņa guvusi slalomā un milzu slalomā.

“Man trūkst vārdu. Nebiju paredzējusi, ka kļūšu par pasaules čempioni supergigantā,” pēc sacensībām pārsteigta bija Šifrina.
Saistītie raksti

“Tas ir kā sapnis. Atdevu no sevis visu, turklāt vienubrīd gandrīz pabraucu garām vārtiem. Riskēju, lai redzētu, kur tas mani novedīs.”

Pasaules čempionātā kalnu slēpošanā piedalīsies arī astoņi Latvijas sportisti, taču supergigantā dāmām Latvija nebija pārstāvēta.

LA.lv