Latvijā
Rīga

VIDEO: Ziedoņdārza “saimnieki” atklājuši jaunu apreibinošu dziru un terorizē rīdziniekus0

Kadrs no TV3 video

Alkohola lietošana, skaļa uzdzīve, kaušanās, urinēšana pie mājas sienas un kokiem, gulēšana uz soliņiem, piemēslošana – šādu skatu visbiežāk vakara un nakts stundās rīdzinieki novēro nesen rekonstruētajā Ziedoņdārzā, kur ”saimnieko” bezpajumtnieki. Cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas tur vairumā dzer odekolonu un kosmētisko spirtu, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Teju tikko rekonstruētajā Ziedoņdārzā Rīgā vasaras saules starus ķer vecāki ar bērniem, dzīvnieku mīļi ar suņiem, atpūtnieki. Arī bezpajumtnieki, kuri, grādīgās dziras nogurdināti atlaižas zālītē, sēžot uz soliņiem, tukšo šķidruma taru. Dažam saules brālim kļūst tik slikti, ka atbrauc policija, ātrā palīdzība. Apkaimē dzīvojošie gadiem noraugās uz neoficiālo parka saimnieku izdarībām.

Kāda rīdziniece stāsta, ka bezpajumtnieki mazgājas Ziedoņdārza strūklakā, kur nākamajā dienā plunčājas bērni. Kā stāsta sieviete, aukstā laikā agrāk bezpajumtnieki pārvākušies uz parka sabiedriskajām tualetēm, kur gulējuši, ēduši, pat nodevušies mīlas priekiem.

Vairāki rīdzinieki raidījumam stāsta, ka parka ”saimnieki” pārsvarā dzer odekolonu un kosmētisko spirtu. Šie lētie apreibinošie šķidrumi nopērkami turpat aiz stūra, diennakts veikalā.

Diennakts veikalā odekoloni un kosmētiskā spirta pudelītes novietotas pa tvērienam, pie kases. To cenas ir amplitūdā no 80 centiem līdz nedaudz vairāk nekā vienam eiro. Veikala apsargs stāsta, ka apreibušo publiku cenšas nelaist pāri veikala slieksnim, pieņem pasūtījumu, paņem naudu un preci nogādā aiz durvīm. Veikala pārdevēja nemaz nekautrējas atzīt, ka šos smaržūdeņus veikalā iepērk, lai apmierinātu bezpajumtnieku un ne to turīgāko alkoholiķu intereses.

”To daudz dzer. Baigi pieprasīts. [Sajauc] ar limonādi, sulu. Noiets labs. Nu, 60 grādi. Stiprāks nekā šņabis. Viņi mirst no tā. Ļoti daudzi. Viņiem vienalga. Iepērkam, jo pieprasīta prece. Policija te bija, bet neko nevar izdarīt, jo tā ir kosmētika,” raidījumam stāsta veikala pārdevēja.

Kā policija cīnās ar uzdzīvotājiem Ziedoņdārzā? Uzzini video, kas apskatāms zemāk.

LA.lv