Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Zirgi zaudē barību: jauniešus vaino ļaunprātīgā staļļa dedzināšanā1

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “Degpunktā” video.

Nedēļas nogalē Beibežu ciemā aizdedzies zirgu stallis, kur atradās siena ruļļi – barība ziemai  – vairāk nekā 30 dzīvniekiem. Daudzi vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka ugunsgrēks izcēlies ļaunprātīgas jauniešu rīcības dēļ, vēstī LNT raidījums “Degpunktā”.

Beibežu ciema iedzīvotāji dzīvojot bailēs par savu drošību. Vietējā “jauniešu banda” sirojot apkārtnē bez uzraudzības, nodarbojoties ar huligānismu un šantāžu. Vietējie ir pārliecināti, ka plašais ugunsgrēks, kas izcēlās ap plkst.5, esot izraisīts atriebības vārdā.

Staļļu uzraudzei nācies noskatīties, kā zirgiem ilgi gatavotā barība ziemai aiziet postā. Barības vērtība bijusi aptuveni 15 000 eiro. “Tā bija ļaunprātīga dedzināšana, jo ugunsdzēsēji pateica, ka uguns izcēlies trīs vietās,” stāsta staļļa uzraudze Laila.

“Beibežu staļļi” dega apmēram 600 kvadrātmetru platībā. Smagā automašīna, ko izmanto, lai pārvadātu zirgus, joprojām ir lietojama.

Zirgi nav cietuši. Šobrīd viņus baro ar pārpalikušajām auzām, taču barība nepietiks ilgam laikam.

Liktenīgajā naktī ugunsdzēsējus izsauca kāds no garām braucošajiem šoferiem. Brīdī, kad glābēji ieradās, siena ruļļi jau bija “norakstāmi”. Tā brīža prioritāte bija nepieļaut uguns izplatīšanos uz blakus staļļiem.

Saistītie raksti

Vietējie aizdomās turamos jauniešus atsakās saukt vārdā, baidoties par savu drošību, jo, iespējams, par to nāksies saņemt sodu – līdzīgi kā “Beibežu staļļiem”.

Ciema iedzīvotāji cenšas palīdzēt staļļu īpašniekam un uzraudzei, kā vien spēj, ziņoja “Degpunktā”. Kaimiņi pāris siena ruļļus zirgiem jau paspējuši atvest, taču ar to ir par maz, lai dzīvnieki spētu izturēt ziemu.

Tāpēc zirgu aprūpētāji lūdz palīdzību jebkuram, kurš ir spējīgs to dot.

LA.lv